שבוע אימונים 05 אומנויות לחימה - אקבן נינג'יטסו

נכתב ע"י יוסי שריף

שבוע חמישי (5) בשנת האימונים

נושאי האימון השבוע הם ויסות גוף-רגש מול התקפה בעזרת האלכסון ובעזרת שינוי גבהים. נעשה זאת בעזרת הקאטות מהרובד הראשון (רובד השודאן) של שיטת קוטו ריו, אחת השיטות הבונות את הסילבוס שלנו. שיטה זו מתאפיינת בגישה ישירה, רמת אלימות בינונית וגבוהה, הבנה של מספר מצומצם יחסית של מכות ובעיטות בסיסיות ושילוב חכם שלהן עם הטלות לקרקע וניטרול יריב. החוכמה שאנחנו מנסים ליצר היא שתוך כדי השימוש בקוויות של קוטו ריו אנחנו רוצים לשמור על הרגישות והזרימה שלמדנו בשבועות הקודמים.

כיווני אימון לטנצ׳י - קאטה מהרובד הראשון של קוטו ריוקטו - קאטה של קוטו ריו מול יריב שמחזיק, טיפים לאימוןטנגקי, קאטה מעמידה הוקו נו קמאה, טיפים לאימוןקאטת קיוגי, כיצד מתאמניםסרטוני קאטות של רובד ראשון בקוטו ריו

טנגקיטנצ׳יקיוגיאו גיאקוקטוקישורים לחמשת הקאטות של קוטו ריו

  1. טן גקי
  2. טנצ׳י נו קאטה
  3. קיוגי נו קאטה
  4. או גיאקו נו קאטה
  5. קטו נו קאטה

תכנון שנת האימונים

  • שנת האימונים מתוכנת בהתאם לשיטת תכנון האימונים של הפירמידה המתודית ולתוכנית הכושר של אקבן. בכל שבוע יתווספו טכניקות בוידאו המפרטות את השיעור .
  • באקבן מתאמנים מאז 1986, וותיקים רבים מתאמנים מעל עשרים שנה ואליהם מצטרפים בוגרים חדשים לקבוצה שבה תורמים הוותיקים למתאמנים החדשים הנחיה ובטיחות. תוכנית האימונים של אקבן היא מחזורית, ניתן להצטרף במהלך השנה גם באמצע התוכנית, ולהשלים אימונים בעזרת החגורות השחורות.

רקע לאימוני אומנות לחימה באקבן

באקבן לומדים אומנויות לחימה כדרך חיים. דרך חיים משמעה אימון לאורך עשרות שנים. זה מחייב אותנו ללמוד מהי תנועה נכונה, מהו אימון נכון וכיצד מפתחים ושומר��ם על הגוף כדרך חיים וכמעטפת בטיחות ללחימה. בנוסף, אנו מדגישים ויסות רגשי שהוא תוצאה של המשמעת הפנימית הנרכשת באימון. כל אחד מהמתאמנים בדוג׳ו תל אביב ודוג׳ו רמת השרון מקבל תוכנית אימונים אישית ויעוץ מיוסי שריף. אם הינך מתאמן ניתן להתקשר או לשלוח הודעה. אם אינך מתאמן רשום ואתה צריך ייעוץ והכוונה כתוב אלינו: akban[at]akban.org

קישורים לאימוני השנה הראשונה בנינג'יטסו

List of Ninjutsu training weeks

קטגוריה: