שבוע אימונים 08 אומנויות לחימה - אקבן נינג'יטסו

נכתב ע"י יוסי שריף

שבוע שמיני (8) בשנת האימונים של אקבן אומנויות לחימה

בשבוע זה נוסיף קאטות ממספר שיטות. נעבוד עם הקאטות הספציפיות האלו משום שהן מתארות איך שיטות שונות בנינג'יטסו שלנו מתייחסות לאותה בעיה קרבית. למשל, מנבו מתייחסת לבעיטות כמו קראמה דורי, אבל בקוקישין הגישה שונה.

בתוך הפרוט הרב של החודשים הקרובים אני מקפיד לשלב כל הזמן בסיס תנועה וחשיבה קרבית מתקדמים. המטרה אינה רק להכיר קאטות שנשכחו אלא לחדד כל הזמן את היכולת הקרבית בעזרת חזרה ושינון.


וידאו של טייקןוידאו של יובי קודקיוידאו של טטסומקיוידאו של סויוקווידאו של קטה מונה דוריתכנון שנת האימונים

  • שנת האימונים הנוכחית מתוכנת בהתאם לשיטת תכנון האימונים של הפירמידה המתודית ולתוכנית הכושר של אקבן. בכל שבוע יתווספו טכניקות בוידאו המפרטות את השיעור .
  • באקבן מתאמנים מאז 1986, וותיקים רבים מתאמנים מעל עשרים שנה ואליהם מצטרפים בוגרים חדשים לקבוצה שבה תורמים הוותיקים למתאמנים החדשים הנחיה ובטיחות. תוכנית האימונים של אקבן היא מחזורית, ניתן להצטרף במהלך השנה גם באמצע התוכנית, ולהשלים אימונים בעזרת החגורות השחורות.


הקאטות שנלמדו השבוע

  1. טאיקן
  2. יובי קודקי נו קאטה - גיוקו ריו - נינג'יטסו
  3. טטסומקי, קאטה, רובד שודן גטה, קוקישין ריו
  4. סויוקו, קאטה, רובד שודן גטה, קוקישין ריו
  5. קטה מונה דורי קאטה, רובד שודן אומוטה גטה, טקאגי יושין ריו ג'ו טאיג'יטסו
  6. מנבו, (אורה של קראמה דורי), רובד שודן אורה גטה, טקאגי יושין ריו ג'ו טאיג'יטסו

רקע לאימוני אומנות לחימה באקבן

באקבן לומדים אומנויות לחימה כדרך חיים. דרך חיים משמעה אימון לאורך עשרות שנים. זה מחייב אותנו ללמוד מהי תנועה נכונה, מהו אימון נכון וכיצד מפתחים ושומרים על כושר גופני מעולה כדרך חיים וכמעטפת בטיחות ללחימה. בנוסף, אנו מדגישים ויסות רגשי שהוא תוצאה של המשמעת הפנימית הנרכשת באימון. כל אחד מהמתאמנים בדוג׳ו תל אביב ודוג׳ו רמת השרון מקבל תוכנית אימונים אישית ויעוץ מיוסי שריף. אם הינך מתאמן ניתן להתקשר או לשלוח הודעה. אם אינך מתאמן רשום ואתה צריך ייעוץ והכוונה כתוב אלינו: akban[at]akban.org

קישורים לאימוני השנה הראשונה בנינג'יטסו

List of Ninjutsu training weeks

קטגוריה: