שבוע אימונים 07 אומנויות לחימה - אקבן נינג'יטסו

נכתב ע"י יוסי שריף

תוכן עניינים

שבוע שביעי בשנת האימונים באקבן אומנויות לחימה

אנו לומדים את כל ששת השיטות [1] לפי רובדים של קאטות. אחרי שבשנה שעברה ובתחילת השנה הזו כיסינו את הבסיס, אנחנו צוללים פנימה עם הרובד הבסיסי של טקאגי. בשבוע הקרוב נחזור על כל הקאטות של רובד הבסיס של שיטת הלחימה הזו. בשלב הזה צריך להיות ברור יותר כיצד קאטות כמו ׳אוייקקה דורי׳ ו׳איקי צ׳יגאי׳ מכשירות אותנו ליישם לא רק טכניקת דטאנט S1 אלא גם את דטאנט B1.

העדפתי הפעם לחלק את אותן הטכניקות שלמדנו, ושנמשיך איתן השבוע, לטכניקות ישיבה, טכניקות מול התקפה של דאקן וקנסטסו וואזה (התגוששות) - כל טכניקה בנפרד היא יעילה, כל הטכניקות האלו יחד, כמכלול, מתוות הבנה יוצאת דופן ומעשית של תנועה ולחימה.

סרטוני טכניקות הלחימה של שבוע 7 באקבן תל אביב ואקבן רמה״ש

תרגול תגובה 360 מעלותתרגול דחיפה מאחורמשטח תקיפה בקאטות של טקאגי יושין ריומשטח תקיפה בקאטות של טקאגי יושין ריוסבאקי בקאטות של טקאגי יושין ריומעבר בין בריחים ואחיזות בטקאגיוידאו של קן נגארה (קן נגאשי)וידאו של אויקקה דוריוידאו של יוי גיאקווידאו של יוקי צ׳יגאיוידאו של רנשוישיבה

וידאו של דו גאשיוידאו של היזה גורומהוידאו של קיוטו קאטהוידאו של קראמה דוריוידאו של קסומי דוריקנסטסו וואזה

וידאו של קאטה מונה דוריוידאו של קייגו קודאקיוידאו של ריו מונה דורי


קישורים לטכניקות של שבוע 7

סרטונים למטה מתחת לטקסט👇

טכניקות עמידה של הרובד הראשון בטקאגי יושין ריו

 1. קן נגארה
 2. אויקקה דורי
 3. יוי גיאקו
 4. יוקי צ'יגאי
 5. רנשו

טכניקות ישיבה של הרובד הראשון בטקאגי יושין ריו

 1. דו גאשי
 2. היזה גורומה
 3. קיוטו נו קאטה
 4. קראמה
 5. קסומי דורי

טכניקות קנסטסו וואזה של הרובד הראשון בטקאגי יושין ריו

 1. קטה מונה דורי
 2. קייגו קודאקי
 3. ריו מונה דורי
 4. טכניקות דטאנט S1, בשילוב עם B1

תכנון שנת האימונים

 • אני מתכוון[2] להעביר את הפרטים, הטכניקות והקאטות של ששת השיטות הנלמדות באקבן ובנוסף את הסינרגיה וההקשרים של הקאטות.

שנת האימונים הנוכחית מתוכנת בהתאם לשיטת תכנון האימונים של הפירמידה המתודית ולתוכנית הכושר של אקבן. בכל שבוע יתווספו טכניקות בוידאו המפרטות את השיעור.


 • באקבן מתאמנים מאז 1986, וותיקים רבים מתאמנים מעל עשרים שנה ואליהם מצטרפים בוגרים חדשים לקבוצה שבה תורמים הוותיקים למתאמנים החדשים הנחיה ובטיחות. תוכנית האימונים של אקבן היא מחזורית, ניתן להצטרף במהלך השנה גם באמצע התוכנית, ולהשלים אימונים בעזרת החגורות השחורות.

רקע לאימוני אומנות לחימה באקבן

באקבן לומדים אומנויות לחימה כדרך חיים. דרך חיים משמעה אימון לאורך עשרות שנים. זה מחייב אותנו ללמוד מהי תנועה נכונה, מהו אימון נכון וכיצד מפתחים ושומרים על כושר גופני מעולה כדרך חיים וכמעטפת בטיחות ללחימה. בנוסף, אנו מדגישים ויסות רגשי שהוא תוצאה של המשמעת הפנימית הנרכשת באימון. כל אחד מהמתאמנים בדוג׳ו תל אביב ודוג׳ו רמת השרון מקבל תוכנית אימונים אישית ויעוץ מיוסי שריף. אם הינך מתאמן ניתן להתקשר או לשלוח הודעה. אם אינך מתאמן רשום ואתה צריך ייעוץ והכוונה כתוב אלינו: akban[at]akban.org

קישורים לאימוני השנה הראשונה בנינג'יטסו

List of Ninjutsu training weeks

 • לבוג'ין קאן וטקמצו דן תשע שיטות לחימה. באקבן נלמדות מתוכן רק שש שיטות
 • יוסי שריף
 • קטגוריה: