פורטל: נינג'יטסו

נכתב ע"י יוסי שריף

פורטל טכניקות נינג'יטסו (ポータル忍術), (Ninjutsu portal), הוא המקור היחיד באינטרנט של כל טכניקות הנינג'יטסו בוידאו של בתי הספר ששייכים לטקמצו דן.

התוכן בדף זה מוביל ליותר מאלף טכניקות מצולמות של נינג'יטסו ולכן הסבר קצר על התמצאות: אפשר לחלק את התכנים בנינג'יטסו לפי מספר פרמטרים. בתחילת הפורטל מחולקות טכניקות הנינג'יטסו לפי הפעולה והסוג שלהן - בריחים, בעיטות ומכות, תנועה והתחמקות, הטלות וכולי. אחר כך נמצאות טכניקות הנינג'יטסו כשהן מחולקות לפי שיטה, קוקישין ריו למשל. כדי לא להכביד בוידאו בדף זה נמצאים כאן רק שני וידאו מכל קטגוריה והשאר ברשימה. לחיצה ומעבר לקטגוריה מוציאים מדף הפורטל ומאפשרים מבט על כל הוידאו של אותה קטגוריה.

הנינג'יטסו שלנו אוגד קאטות משש שיטות לחימה. כל שיטת לחימה כזו סידרה את הקאטות ברבדי התקדמות, מהקל אל המורכב. למבט קרוב יותר על הקאטות ניתן לעבור מהפורטל ולנווט לדפי הקטגוריה של כל שיטה ושיטה. דף הקטגוריה של טכניקות הלחימה של קוקישין ריו לדוגמה, מכיל את כל הקאטות בוידאו ומאפשר לחפש קאטה על פי הוידאו שלה גם אם אינך זוכר או זוכרת את שם הקאטה.

ממש בסוף, בתחתית דף זה, נמצאות טכניקות לחימה מהשיעורים האחרונים שאני מלמד בדוג'ו.

שמי יוסי שריף, מייסד אקדמיית אומנויות הלחימה אקבן, ואני מוביל פרויקט של יותר מעשור שנים לצילום ותעוד של נינג'יטסו ואומנויות לחימה אחרות. זהו פרויקט ללא כוונת רווח הממומן מכספי. אני שמח על כל ביקורת עניינית ואתה מוזמן לשלוח לי מייל או לכתוב בדף הפייסבוק שלנו הצעות ותיקונים.


עמידות נינג'יטסו, קמאה 構え

jumonji no kamae
Hicho no kamae

בריחי נינג'יטסו 関節技

הטלות נינג'יטסו, 投げ技


מכות ובעיטות של נינג'יטסו, 蹴り, 打拳


סבאקי, התחמקות, אקרובטיקה, תנועה

טכניקות וקאטות מסודרות לפי שיטה, 型と技קוקישין ריו, 九鬼神流


קוטו ריו, 虎倒流גיוקו ריו, 玉虎流骨指術


שיעורים ואימוני נינג'יטסו, תעוד וידאו באקבן


בחינות דרגה