דורון נבון - מדיטציה, פלדנקרייז ואומנות לחימה

דורון נבון

דורון נבון (Doron Navon) התחיל את דרכו יוצאת הדופן בעולם אומנויות הלחימה בספורט הג'ודו. דורון התאמן כג'ודוקה והתקבל כחבר סגל בנבחרת האולימפית באולימפיאדת מינכן. את השתתפותו באולימפיאדת מינכן מנעה פציעה. דורון היה בין ראשוני המערביים שנסעו ליפן והתאמנו שם שנים באופן מקצועי.

דורון שהה ביפן כתשע שנים שבמהלכן למד ג'ודו ונינג'יטסו. לדורון דרגת חגורה שחורה, דאן 4, בג'ודו שאותה קיבל בקודוקאן - טוקיו.

דורון הוא הזר הראשון שהגיע לתואר שיהאן בנינג'יטסו. שנים רבות היה דורון הזר היחיד שהתאמן בצורה קבועה אצל האצומי. דורון הוא איש נעים הליכות בעל טכניקת לחימה כמעט מושלמת.

כשחזר לישראל פתח דורון נבון דוג'ו ברמת אביב ואחר כך עבר למבנה לול ישן באזור קריית שאול, בין רמת השרון לתל אביב. בדוג'ו הכשיר דורון דור של מדריכים בשיטתו.

דורון נבון הוא מורה מוסמך בשיטת פלדנקרייז והיה הראשון ששילב באופן יעיל את שיטת פלדנקרייז עם לימוד מעשי של אומנות לחימה. דורון, שהיה חבר אישי של משה פלדנקרייז, התאמן שנים רבות ביוגה ואחר כך התמחה במדיטציה מיוחדת שאותה למדו חלק מתלמידים בכירים.

לדורון אנו חייבים לא רק את הבסיס הקרבי שלנו אלא גם את הדגש החזק על תנועה נכונה ובריאה לאורך שנים. בלעדיו לא היינו מצליחים לשלב אימונים חזקים כל כך עם בריאות הגוף והרוח.

דורון נבון חי ביפן. הוא אינו מלמד יותר אומנויות לחימה אבל מתרגל תנועה ומדיטציה.

עבור לרשימת חגורות שחורות