אימון 24 - יממה של קרבות במגע מלא

ה"24" היה אירוע קרב מאומץ שנוצר כדי לבדוק את הגבולות של וותיקים באקבן. בסך הכול, הצלחנו להשלים ארבעה כאלה. בנוסף היו עוד אימונים שהסתיימו לפני הזמן אחרי 12, 14 ו 15 שעות. כל אימון התחיל ב-16:00 או ב-17:00 ונמשך עד אותה השעה ביום הבא. כל ארועי ה "24" התרחשו על הפסגה של הר איתן, לעיתים במזג אויר קיצוני.

Sparring, AKBAN 24

המבנה של "24" פשוט: ללא שינה או מנוחה. כל שעה לוקחים הפסקה של חמש דקות, ואחר כך חמישים וחמש דקות רצופות של קרב, קאטה או לפעמים, 12 ק״מ ריצה. במהלך חמש הדקות של ההפסקה, המשתתפים היו צריכים להספיק לשתות, לעשות מתיחות, לאכול, ולחבוש שריטות וחבלות. לאחר ההפסקה, החלפנו שותפים לקרב והמשכנו עם סיבוב נוסף שכלל מכות, בעיטות, הטלות, וקרקע.

More ground Sparring, AKBAN 24

בשנת 2003, רצינו לקבל הכרה מטעם ספר השיאים של גינס. זה הצריך מספר סידורים לוגיסטיים, כמו עדים שגינס מאשר, הקלטת וידאו רציפה כל הארוע, וצוות רפואי שכלל בנוסף לחובשים גם רופא. לצערנו, גל חום בלתי צפוי באוקטובר גרם לסימפטומים לא פשוטים למספר משתתפים ולהתמוטטות, דבר שהכריח התערבות רפואית ופינוי לבית חולים. לאחר 15 שעות, הרופא הראשי, כפי שנדרש על ידי הנחיות ספר גינס, החליט שזה לא בטוח להמשיך, והאירוע הופסק. "24" אחר נפסק לאחר שמוקדם בבוקר ירד עלינו ברד כבד שממנו נפגעו מתאמנים.

Sparring on the ground, AKBAN 24

ההכנה הגופנית שלנו לאירועים כאלה מבוססת על תוכנית הכושר של אקבן, שמתמקדת בסיבולת לב ריאה, כוח, וגמישות. למרות שאנו ממשיכים בשגרה לעסוק בקרבות, מרתונים, ואולטרה-מרתונים, ארועי ה"24" שעשינו הם יוצאי דופן, זו הפעילות הכי קשה שערכנו. למרות שלא היתה סיבה מיוחדת לערוך אירועים כל כך קיצוניים, החוויה של ה"24" והרחבת הגבולות הגופניים והנפשיים של מה שאפשר לעשות היתה כיפית ובמבט לאחור, מצויינת.

Praying at dawn, AKBAN 24
Hailstorm on the AKBAN 24 on mount Eithan
Using the 5 minutes break to stretch, AKBAn 24
The start of an hour, AKBAN 24
Preparing to strike, AKBAN 24
Veterans smiling at the end of AKBAN 24
More veteran smiling at the end of another AKBAN 24

מה כתבו בעיתונים על אימון 24 - קישור לכתבות

וידאו של אימון 24

וידאו של קאטת סיום בסוף אימון 24