קולוקוויום נינג'יטסו 5 באקבן

נכתב ע"י יוסי שריף

קולוקוויום 5, (24 באוקטובר 2014), התרחש בדוג'ו אקבן תל אביב והתמקד בקאטה אחת משיטת קוקישין ללחימה: קאטת גיאקו נאגה.


סינקופות בקצב לא סדיר בקאטות של קוקישין ריו | קולוקוויום 5 יוסי, צביקה, יואב. עם אסף, ליאור כץ, אלעד, נבות, שמוליק, רעם. יעד.

אבסטרקט

הרצפים ההדדיים של הקאטות בשיטת קוקישין מאופיינים בסינקופה אחת לפחות המקדימה את טכניקות הסיום. האתגרים הטכניים של טכניקות הסיום עומדים, בקולוקוויום מספר 5, בצילם של רצפים הדדיים מורכבים, מרובי סינקופות. היישומים שנבדוק בקולוקוויום החמישי הם התפקיד כפול של הקדמות אלו - מחד גיסא, הכנה לכאוטיות של רובד הרנדורי ומאידך גיסא אימון לתשומת לב גופנית בסביבת תנועה שאינה קצבית.

כקאטת עבודה נבחרה גיאקו נאגה, קאטה מורכבת מאוד לביצוע קרבי. גיאקו נאגה היא קאטה מהרובד הגבוה של קוקישין ריו - רובד שיראבה מוגורי גטה. קאטה זו מכילה את ההקדמה ההדדית האופיינית לרוב הקאטות של קוקושין ריו ומסתעפת אחר כך לחילופי מהלומות עם שינויי קצב במרחקי מכות ובמרחקי התגוששות. ההקדמה הרב שלבית מעמיסה מטלות קשב וביצוע מרובות ומהווה את אחד הנדבכים של הקאטות, ולאו דוקא ספיח.

בנוסף ללימוד הקאטה הספציפית נשתמש במסקנות כדי ליצור אפשרויות בניה נוספות עם מודל ההדרכה של אקבן - הפירמידה המתודית, ונדון בתפקידי קאטה נוספים מעבר להתכוונות לרובד קרב האמת.

קולוקוויום באקבן, סקירה כללית

הקולוקוויום הוא מפגש אימון ולמידה המפגיש שלוש דיסציפלינות: לחימה, אומנות לחימה ותכנון הדרכה. דיסציפלינות אלו יוצאות מתוך תפישות עולם שונות ועל כן מבטיחות מפגש ואימון עשירים. נקודת ההתחלה של מפגש זה הן מספר טכניקות, מסורתיות או מודרניות, שהמשתתפים מוזמנים להגיב עליהן באופן חופשי תוך שמירה על כבוד, יכולת ביצוע ופתיחות לדעות מנוגדות.

הקולוקוויום מתקיים באקבן כל רבעון והוא פתוח לוותיקים מאומנויות לחימה אחרות. המשתתפים בקולוקוויום מכבדים דעות שונות בהקשבה, מגבילים את השאלות מהצד לדקה לכל היותר ואת ההדגמות לשתי דקות לכל היותר. על כל הדגמה להסתיים במספר ביצועים מעשיים, ללא דיבור, של הטכניקה או הרצף המדובר. כל קולוקוויום מצולם בוידאו, נערך, מתורגם לאנגלית ומופץ ללא תשלום על ידי אקבן. בהגעה למפגש יש אישור ומתן זכויות יוצרים לשימוש בקטעי הוידאו, בצילומים ובהדגמות.

וידאו של קולוקוויום הנינג'יטסו החמישי באקבן


הייקו קצר של וידאו מתוך קולוקוויום 5


פוסטר הקולוקוויום החמישי

קולוקוויום נינג'יטסו 5 באקבן

קישורים