אודות בית הספר לאומנות לחימה אקבן

 

AKBAN Honbu Dojo - Old school, combat oriented Ninjutsu

אקבן (光番), הוא שמו של בית ספר בינלאומי לאומנויות לחימה, מקום מקצועי המתנהל כמו פעם, בית ספר בסגנון הישן, מקום לימוד של דרך חיים. אנחנו מלמדים נינג’יטסו של שנים ארוכות. חלק ניכר מהחגורות השחורות שהתחילו להתאמן אצל יוסי שריף לפני יותר משלושים שנה, עדיין מתאמנים כל שבוע בדוג’ו.

בוגרי אקבן עוברים הכשרה, בעזרת מערכי האימון שפותחו בדטאנט, בקשיבות קרבית (Combat mindfulness) ומניעת עימותים. בעולם שהפך לטכנולוגי אנו מובילים בחזית השימוש המתקדם בפיתוח אפליקציות לויסות רגשי, תחקור וידאו ובאתר שהוא מהמקיפים והמתקדמים בעולם. אבל איננו שוכחים את הליבה – אנחנו קשובים לגוף ולטבע, לא רק לכושר מטורף אלא לאנרגיה הצרופה של האימון. למכה המהירה, לחיתוך החרב, לרעש הנפילה המוצלחת – רגעים של כוח ודיוק שבונים לוחמים באקדמיה שלנו.

באקבן חוקרים את מקצועות הלחימה ההיסטוריים, שטח ותנועה ומתעדים אותם, בכתובים ובוידאו, באינציקלופדיה המקיפה בעולם ללחימה – אקבן ויקי. צילמנו כבר יותר מ 1400 טכניקות בוידאו ולערוץ היוטיוב של אקבן יותר מ 20,000,000 צפיות. הנינג’יטסו שאנו מתרגלים הוא מעשי, כולל קרבות במגע מלא, ללא פשרות ובלי קיצורי דרך במסלול הקשה אל הסמכת חגורה שחורה.

התקשר 052-5108747

באקבן לומדים תרגול לחימה כדרך חיים. תמצא איתנו את אחד הריכוזים המרשימים ביותר של לוחמים המתאמנים למעלה מעשרים שנים. שיטות האימון המקצועיות שלנו מקיפות אותך. אתר זה הוא האתר המקיף והגדול ביותר ביותר בעולם לנינג’יטסו קרבי של לוחמים.

לימוד אומנויות הלחימה בא יחד עם תוכנית כושר שכתב יוסי שריף ללוחמים. מאחורי עקרונות הברזל נמצא הלב שלנו – כבוד עצום למתחילים, כבוד לאומנות העתיקה שלנו. התלמידים חשובים לנו. אנו, מדריכי אקבן, נותנים להם את המיטב שלנו. התלמידים של היום יהיו הלוחמים של מחר.

בראש אקבן עומד יוסי שריף, דאן 5, מוסמך בוג’ינקאן יפן, שייסד את הארגון ב – 1986.

הבהרה לגבי השימוש בשם ״אקבן״:

בית הספר שלנו אינו פועל כמו סניפים של רשת מזון מהיר, אלא כמרכז ידע והשראה.
לכל מדריך יש עצמאות מלאה בהעברת טכניקות הנינג’יטסו עד דרגת חגורה שחורה. עצמאות זו באה עם אחריות מלאה של כל מדריך על הדוג’ו שלו. כך, יכול כל מדריך להביא לידי ביטוי התמקדות טכנית שונה ויכולות אישיות ולצרף את זוית הראיה והאימון הפרטית שלו למאגר הידע של אקבן.

הבחירה להעניק לדוג׳ו את השם ״אקבן״ היא של ראש אותו דוג׳ו שהוא בנוסף גם תלמיד בדוג’ו המרכזי, אצל יוסי שריף.

המדריך, הוא ראש דוג’ו הבוחר להעניק לדוג’ו שלו את אותה רמת מקצועיות והשתייכות לשם, אחראי על הדוג’ו שלו באופן עצמאי ויחד עם זאת הוא מעונין להמשיך ולהתפתח כחלק מקהילת המתאמנים על פי הקוד האתי של אקבן.

היכן מתאמנים

התקשר 052-5108747

מערכת שעות וסמינרים שנתיים

אקבן הוא אקדמיה שהציר שלה הוא אומנויות לחימה. בית ספר זה מכשיר תלמידים במגוון מקצועות. ליבת התהליך היא הכשרת אומני לחימה באומנויות הלחימה המשולבות של הנינג’יטסו. חגורות שחורות, יוצאי ”’קבוצות הליבה”’ באקבן, מגיעים לרמה מקצועית גבוהה בתחומים רבים: הגנה עצמית, מדעי העימות, קרבות במגע מלא, כלי נשק מסורתיים ומודרניים ואומנויות לחימה שונות. תלמידים באקבן ממשיכים להתאמן שנים רבות בקבוצות צעירים ומבוגרים. מורים יוצאי אקבן מלמדים במספר מקומות בארץ. מורים, קורסים

מי יכול להיות מדריך באקבן?

המדריכים יוצאי קבוצות הליבה של בית הספר לאומנות לחימה של אקבן, הם מאמנים מנוסים, שמתאמנים יותר משתיים עשרה שנה. לוחמים העומדים ברשות עצמם, מתמחים באומנויות לחימה שונות, ומתייחסים לחומר הכתוב באתר כנקודת ייחוס. לאומנות הלחימה בודו נינג’יטסו מצטרפות התמחויות בג’ודו, איגרוף, אגרוף תאילנדי, ג’יו ג’יטסו ברזילאי ו – זן.

פרויקטים מיוחדים

בית הספר לאומנות לחימה אקבן מוביל מספר פרויקטים באומנות לחימה: אנציקלופדיית אומנויות לחימה וכושר, באנגלית ועכשיו גם בעברית, סרגלי מאמצים מוקפדים ואיטיים שנכתבו על ידי יוסי שריף, סמינרים חצי שנתיים לוותיקים עם מורים מובילים בעולם אומנויות הלחימה וסמינרים של מדריכים יוצאי אקבן. בצד האימונים ותנאי הקבלה הגבוהים ”’לקבוצות הליבה”’ מתקיימים קורסים מקוצרים רבים באקדמיה המיועדים למתחילים ולהשתלמויות חיצוניות:
הגנה עצמית
הפחתת אלימות
זן, חרב יפנית

יוסי שריף, מייסד אקבן, התחיל ללמד בשנת 1985. הרעיון המרכזי: “איכות מקום הלימוד, הבטיחות וניסיון הלחימה וההדרכה חשובים לא פחות מעוצמת המכה”.

בהתחלה הייתה אומנות הלחימה נינג’יטסו עמוד השדרה, זו עדיין זווית ראיה חשובה. אלא שנוסף חומר רב מאז – הלחימה באקבן מבוססת על מודל הדרכה לאומנויות לחימה, הפירמידה המתודית.
ובדיקה בעזרת קרבות במגע מלא. חברות טובה ומקצועיות בתחומים נוספים רבים הולידו את הפרויקט לתיעוד אומנויות לחימה, אקבן-ויקי, ממש באתר הזה.

נתונים ומספרים על לימוד אומנות לחימה של מדריכים יוצאי אקבן

כמה מאות מתאמנות ומתאמנים אצל כעשרה מדריכים יוצאי אקבן המלמדים בכל רחבי ישראל. בכל רגע נתון נמצאים לפחות שלוש חגורות שחורות בברזיל, באירופה או ביפן – לומדים, משתלמים ומוסיפים ניסיון קרבי. המדריכים בוגרי קורס מדריכים, מאמנים או מאמני אומנויות לחימה בכירים. כל אחד מהם מתאמן לפחות שתיים עשרה שנים, חלקם עשרים ואף שלושים שנה. לרובם תואר אקדמי נוסף.

אם היינו צריכים לומר רק דבר אחד על העיסוק שלנו זה הדבר: כשהתחלנו זה לקח בערך שבע שנים כדי לאסוף את הידע הטכני לבחינה לחגורה שחורה, כמובן ללא כל ערבות שנעבור את הבחינה. מאז גדל הידע שלנו, לא רק של טכניקות נין ג’יטסו אלא גם של אומנויות לחימה נוספות הדרושות לבוגרים שלנו כדי להיות לוחמים חזקים ושלמים יותר.

כיום לוקח, לפחות, עשר עד שתיים עשרה שנים כדי לגשת לבחינה לחגורה שחורה בבודו נין ג’יטסו.

קרא על אקבן ועל אומנות הלחימה של יוצאי אקבן כאן

  • קורסים, חוגים טלפונים וכתובות – התחל להתאמן עכשיו. בוא להתאמן במקום המקצועי ביותר
  • עקרונות אקבן בלחימה קרא את המשפטים העיקריים המנחים את המדריכים יוצאי אקבן. חמשת עמודי המקצועיות.
  • הקוד האתי גלה את קוד הלוחמים שלנו, כתבנו אותו במשך יותר מחמש עשרה שנה.
  • נין ג’יטסו טכניקות נינג’יטסו.
  • אימון רוחני התבונן בפשטות הקשר שבין אימון באומנות לחימה והתפתחות רוחנית.
  • אימון “24” הנורא עשרים וארבע שעות של קרבות במגע מלא
  • חגורות שחורות ראה את המספר הגדול של הוותיקים שהגיעו לדרגת חגורה שחורה ואת העברת הידע מיפן לישראל