akban ninjutsu on app store
אקבן הינו מקום לימוד מקצועי המלמד אומנויות לחימה מאז 1985. מורים בוגרי אקבן מלמדים ביותר מעשרה מרכזים בארץ ובעולם (כתובות). אנחנו מלמדים נינג׳יטסו, אומנות לחימה מסורתית של קרבות במגע מלא. אומנות הכוללת הטלות, מכות, בעיטות, נשק ועבודה על הקרקע.
התקשר 052-5108747

אתר אקבן הוא מסד נתונים ענק, בעברית, אנגלית ויפנית. האתר הגדול ביותר בעולם לטכניקות לאומנויות לחימה בכלל ולנינג’יטסו בפרט. כאן תמצא אלפי ערכים כתובים של טכניקות נינג׳יטסו וסרטי וידאו. באתר זה תמצא תוכנית כושר גופני, מתודת הדרכה ואנציקלופדית אומנויות לחימה במספר שפות [ 光番, English, ] בנוסף, אקבן באמצעות חברת דטאנט, מכשיר מתאמנים בניהול ומניעת עימותים..

הדוג’ו הראשון שלנו הוקם בירושלים ב – 1985. המספרים אומרים הכל: 12 שנים עד לבחינה לחגורה שחורה, יותר ממאה חגורות שחורות, רק 300 מתאמנים בכל מחזור אצל מדריכים בכל הארץ.
אומרים אצלנו: “אין קיצורי דרך, אבל יש קפיצת הדרך”.

קרא עוד

הבהרה לגבי השימוש בשם ״אקבן״:

בית הספר שלנו אינו פועל כמו סניפים של רשת מזון מהיר, אלא כמו אוניברסיטאות.
לכל מדריך יש עצמאות מלאה בהעברת טכניקות הנינג’יטסו עד דרגת חגורה שחורה. עצמאות זו באה עם אחריות מלאה של כל מדריך על הדוג’ו שלו. כך, יכול כל מדריך להביא לידי ביטוי התמקדות טכנית שונה ויכולות אישיות ולצרף את זוית הראיה והאימון הפרטית שלו למאגר הידע של אקבן.

הבחירה להעניק לדוג׳ו את השם ״אקבן״ היא של ראש אותו דוג׳ו שהוא בנוסף גם תלמיד בדוג’ו המרכזי, אצל יוסי שריף.

המדריך, הוא ראש דוג’ו הבוחר להעניק לדוג’ו שלו את אותה רמת מקצועיות והשתייכות לשם, אחראי על הדוג’ו שלו באופן עצמאי ויחד עם זאת הוא מעונין להמשיך ולהתפתח כחלק מקהילת המתאמנים על פי הקוד האתי של אקבן.

באקבן, מתמקדים בנינג’יטסו, אומנויות לחימה עתיקות ומודרניות, כושר יוצא דופן, הכנה לצה״ל וכושר קרבי. עשינו כבר הכל – משבירת שיא גינס לאימון קרבות הארוך ביותר בעולם ועד להתכנסויות שנתיות במדבר. ידע הלחימה והפיזיולוגיה שלנו הוא עצום, ומורינו הם מהטובים בעולם. אתר זה הוא שלוש מילים ואלפי דפים, אתר זה הוא האהבה שלנו לתרבות הלוחמים, הכבוד שלנו לך. מעוניין לשמוע עוד? עלינו? ברוך הבא. מעונין לקרוא חדשות בעולם אומנויות לחימה של האקדמיה? אנו כותבים כל יום.
אתה מוזמן לאימוני נסיון חינם, התקשר אלינו: 052-5108747.

לוח שיעורי נינג'יטסו
אימון באומנויות לחימה הוא שילוב של עצמה ויופי. ביטחון עצמי ברחוב, ידיעה של התגובה הנכונה, כושר מעולה וקבוצה מקיפה וחמה של מקצוענים. לימוד אומנויות לחימה אצל מדריכים יוצאי אקבן משלב בין מסורת לחימה עתיקה של נינג’יטסו למחקר ואימון בלתי פוסקים. זה מה שאנחנו בוחרים לעשות.
רבים מציעים נסים וקיצורי דרך שאינם מובילים למקצועיות אמיתית, אנחנו לא מאמינים בקיצורי דרך. אנחנו מאמינים בידע כולל של מיומנויות לחימה. כיף לנו להתאמן שנים רבות, לשמור על קרביות וכמובן לתמוך בכל בעזרת תרגילי כושרפשוטים בתוכנית כושר שבנינו לתלמידים מתחילים.להתחיל להתאמן זה הצעד החכם ביותר שאנחנו עשינו, חיים ללא אימון גופני מתחילים בהרגשה כללית רעה ומסתיימים בבריאות לקויה ובסיכוי גבוה יותר למחלות. אימון באמנויות הלחימה נותן לנו שנים של בריאות וכוח. טוב לדעת להלחם. טוב לדעת לזוז ולהיות בכושר גופני גבוה.

למה כדאי להתאמן באומנויות לחימה?

חשבנו על שלוש סיבות עיקריות אבל בוודאי יש עוד

 1. טוב לדעת הגנה עצמית; פחד וחרדה הם הגורמים העיקריים שפוגעים באיכות החיים. אימון באמנות לחימה מפחית את הפחד – אם מתאמנים מפסיקים לפחד. אימון יוצר הרגלים נכונים ומהירים ותגובות אינסטינקטיביות בזמן של מצב אלים. בנוסף, בעזרת הידע הרב ב – תוכנית מניעת אלימות אנו לומדים לתעל מצבים קשים לכיוון לא מזיק. מדריכים יוצאי אקבן מלמדים אסטרטגיות של שיחה וזיכרון מוטורי בזמן עימות.
 2. כושר שיא. כיף להיות חזקים ובריאים. אינספור מחקרים מדגימים שאימון גופני הוא הבסיס לבריאות וכוח.
 3. הקהילה: מתחילים ללמוד אומנויות לחימה ומצטרפים לאקבן להיכרות של שנים עם המקצוענים הכי חייכנים ונחמדים שיש. בירה אחרי האימון או תה צמחים, הכול לפי הגיל והמצב. אקבן זה לא רק מקצועיות, אקבן הוא המקום בו מאפשרת לנו אומנות הלחימה חברים של שנים רבות.

נסכם בקלות, זה מה שצריך לעשות – שיחת טלפון למדריך הנינג’יטסו, מספר שיעורי ניסיון חינם, ואתם מתאמנים באחד מבתי הספר המקצועיים והוותיקים ביותר לאומנות לחימה.

איך מתחילים להתאמן?

אנחנו מכירים את ההרגשה ממקומות אחרים: מתחילים להתאמן במכון כושר או סתם, מתחילים לרוץ… ובתוך חודשים ספורים מתחילים התירוצים – היום אין זמן, אין כוח, עומס בלימודים, התחילו כאבי ברכיים… רשימת התירוצים מתארכת והנשימה מתקצרת. אצלנו באקבן זה אחרת, אצלנו מדלגים מעל למעצורים לאימון בעזרת הקבוצה. אם אנחנו לא מגיעים, החברים שואלים ותומכים, אם האימונים קשים מדי ממליץ לנו המדריך על התקדמות הדרגתית יותר. אנחנו מתחילים לאט ומתמידים שנים רבות, והפרס? יכולת גבוהה בלחימה, כושר מעולה, מהירות, גמישות. ללא מכוני כוח, ללא מכשירים ותוך כדי לימוד שיטת התנועה של בית הספר המקצועי ביותר לאומנויות לחימה משולבות עתיקות.

“כושר טוב הוא מעטפת הבטיחות שלך”. זה מה שהבנו, וזה כל כך חשוב שהחלטנו לחלק את הידע שלנו בסרגלי המאמצים והכושר באתר זה. אם תזדקק למאמן כושר אישי, תוכל לפנות לאחד הבוגרים שלנו כדי לקבל עזרה בתחילת הדרך.

האם כל אחד יכול להתאמן באקבן?

באקבן בוחרים את התלמידים בקפידה. מדריכים יוצאי אקבן שומרים לעצמם את האפשרות להמליץ בפניך על מקומות אימונים המתאימים יותר לתלמידים מסוימים. אם מצבו הבריאותי של נרשם מסכן אותו אפילו עם סרגל מאמצים איטי, אם יש לנרשם חדש הרשעות בעבירות פליליות של תקיפה, אם נרשם חדש מגלה התנהגות שאינה מתאימה לאווירה הלימודית ולדרישות הקוד האתי של אקבן אז הוא לא יוכל ללמוד בקבוצות המדריכים יוצאי אקבן.
במקרים כאלו ואחרים יעזור המדריך לנרשם למצוא מסגרת מתונה יותר, בעלת דרישות מתאימות מחוץ לבית הספר לאומנויות לחימה ותנועה.

טוב, איך עושים את הצעד הראשון?

הצעד הראשון הוא שיחת טלפון, תתקשרו, למדריך אומנויות לחימה, אחד המורים המנוסים יענה, ויברר את הרקע הבריאותי הכללי, אם יש לכם בעיה רפואית זה הזמן להתייעץ כדי שאפשר יהיה להתאים סרגל מאמצים מותאם ואיטי במיוחד. הרעיון הוא פשוט: כל מתחיל מקבל יחס מיוחד גם אם הבריאות שלו סבירה. במקום אימונים מקצועי מותאמת ההתקדמות לפי היכולות האישיות. ההתאמה הזו היא הסיבה שרוב הבוגרים נשארים וממשיכים שנים רבות, זו הסיבה שגם אתם תוכלו להתאמן עשרות שנים. הכול מתחיל בשיחה.

האם יש קבוצת מתחילים?

כל מדריך יוצא אקבן מארגן את קבוצת אומנויות הלחימה שלו באופן שונה אבל בדרך כלל הקבוצה שתגיעו אליה לאימוני ניסיון חינם מורכבת ממתחילים ומתקדמים בלחימה. זה תורם להתקדמות, יריב אימונים וותיק שומר טוב יותר, משגיח, מפיל בזהירות. אפשר ללמוד מהר יותר בחברת יריב מנוסה.

מה היתרון של אומנויות הלחימה הנלמדות באקבן?

זמן הלימוד של המדריכים בבית הספר לאומנויות לחימה של אקבן ארוך מאוד, יותר מעשר שנים, ולכן אין לנו מדריכים בכל אזור בארץ. מצטערים – אנחנו לא מתפשרים ולא נקצר את משך הזמן לחגורה שחורה.

יוצאי בית הספר לאומנויות הלחימה של אקבן בודקים כל טכניקה וטכניקה במגוון של מצבי לחימה. שיטת הציר שלנו היא נינג’יטסו , זו שיטת לחימה עתיקה משולבת. לא המצאנו אותה, אבל אנחנו ממשיכים להוסיף לה טכניקות לפי המודל שפיתחנו במיוחד: ספר הפירמידה המתודית.
אנו מתמחים בקרבות במגע מלא, קרבות מול כמה יריבים, הגנה עצמית מול דקירת סכין ולחימה בכלי נשק. לקחנו את שיטות הלחימה העתיקות של הנינג’ה והסמוראי, הוצאנו החוצה את האגדות, שמרנו על אומנות, טכניקות קטלניות ודרך האימונים של שיטות הלחימה היעילות ביותר: ג’יו ג’יטסו ברזילאי, ג’ודו, איגרוף, איגרוף תאילנדי, לחימה היסטורית בכלי נשק וניראדין. התהליך הזה התחיל אצלנו עוד במורה של המורה שלנו. יש לנו יותר משלושים שנות ניסיון בלחימה והוראה של הגנה עצמית יעילה ומבוססת מציאות.
אנחנו מכינים את התלמידים ומתרגלים כל אימון ואימון קרבות במגע מלא.

שנים רבות מתמחים המורים השונים יוצאי אקבן באומנויות לחימה שונות בארץ ובחו”ל. איננו מציעים לכם סיפורים על הישגים דמיוניים, ניצחונות מסתוריים שאיש אינו יכול לאמת, מנזרים רחוקים ופנטזיות, אנחנו נותנים לתלמידים את אותו מסלול לימודים שעברנו: ניסיון מעשי ברחוב, ניסיון רב בקרבות אימון מול לוחמים משיטות לחימה רבות, ניסיון בקרבות של ספורט לחימה לסוגיו, לימודים אצל טובי המורים מאומנויות לחימה שונות בעולם (תמונות, סמינר אומניות לחימה) ובעיקר מסגרת אקדמית של חילופי ידע והמשך לימוד מקצועי.

איך נראה שיעור קרבי?

כל מדריך יוצא אקבן מדגיש בשיעוריו את המרכיבים החשובים לו אבל כולם עובדים באותו סטנדרט שהוא סימן ההיכר שלנו: “אין קיצורי דרך”
מתחילים בקידה, אחרי הכול אנו מבוססים באומנויות לחימה משולבות עתיקות שמקורן ביפן. אחרי הקידה מבצעים עמידות קרב, מספר קטן של טכניקות חשובות ומתחילים מיד עם תרגילי כושר ספציפיים, החימום. כל מתאמנת ומתאמן מבצעים בהתחלה את אותו חלק שנוח להם לבצע.

בהתחלה לוקחים הכול בקלות, לפי סרגל מאמצים שהותאם לכם, אחרי כמה חודשים אפשר לבצע הכול, בדיוק כמו המורה שלכם. יוצאי אקבן מבצעים כל שיעור ושיעור את כל התרגילים. כבר הזכרנו שכל הוותיקים מחויבים לאימונים? אין קיצורי דרך ואנחנו לא מוותרים גם לעצמנו.

בסוף ההכנה הגופנית חוזרים על גלגולים ובלימות נפילה. בלחימה אין לדעת מתי תיפול ולכן יש דגש עצום על לימוד נכון של נפילות וגלגולים.
בקצרה, כך נראה אימון סטנדרטי קרבי:

 • קידה,
 • עמידות,
 • טכניקות חשובות באוויר,
 • אימון תרגילי כוח, גמישות וגלגולים.
 • השיעור הטכני, המורה מעביר טכניקה, מסביר את הנקודות החשובות שלה ואת הביצוע הנכון ואחר כך מקצה זמן לאימון בזוגות. אחרי לימוד של כמה טכניקות מבצעים
 • בסוף שיעור קרבות אימון, בקרבות מנסים לבצע את הטכניקות שנלמדו באימון.
 • מדיטציה וקידה.

קרבות במגע מלא, מה זה אומר?

בקרב אמיתי היריב מתכוון לפגוע והוא אינו בררן. לעומתו אנחנו שומרים על עמיתי האימון תוך כדי עבודה חזקה ומציאותית. בשטח האימונים לעולם לא מתכוונים לפצוע. האווירה הטובה בקבוצה של מדריך יוצא אקבן והשמירה של מכרים וותיקים תורמת לבטיחות. בקרבות האימון מבצעים הכול: מכות יד, בעיטות, הטלות וקרבות קרקע – כולם במגע מלא, כשצריך עם כפפות וציוד מגן, אבל תמיד ללא אגרסיביות. כך אנו נהנים מבדיקה מציאותית של היכולת שלנו ומקטינים את הסיכוי להיפצע.

תוכלו למנוע פציעות גם בעזרת תוכנית הכושר שלנו. “כושר טוב הוא מעטפת הבטיחות שלך”. כבר אמרנו?

אומנויות לחימה, ילדים ונוער

ילדים מקבלים אצלנו תשומת לב מיוחדת. ילד המתאמן באימונים מקצועיים משפר את יכולות התנועה והביטחון העצמי שלו ומקבל כלים להתמודדות נכונה בזמן עימות. חשוב לציין: למרות שלומדים דרך קרבות מציאותיים אין תחרויות אצלנו, רק שיתוף פעולה והרגשה של משפחה. זו האווירה הנכונה לאימון גופני.

יש לנו לב גדול לילדים, אחרי הכול כך התחלנו, פעם, כשהגענו לקבוצות כילדים בעצמנו. אימונים מיוחדים עם הרבה משחקי תנועה מקנים ידע לחימה והגנה עצמית לילדים בכל הגילאים ומשפרים את הביטחון העצמי. בוגרים רבים אצלנו התחילו להתאמן בגיל צעיר, לפני יותר מעשרים שנה, לכן אנו מודעים לחשיבות הבניה ההרמונית של יכולות אצל הילד והנער המתאמנים.

אנחנו מדגישים כבוד הדדי בין מורה לתלמיד ומלמדים תרבות בהיבטים רבים. כל המורים יוצאי אקבן למדו ולומדים במסגרות אוניברסיטאיות ואחרות במגוון תחומים. אנחנו מאמינים בחינוך בכל התחומים.

האם האימונים באומנויות לחימה מתאימים לבנות ולנשים?

כמובן, יש מספר גדול של מתאמנות בקבוצות וחלקן הגיעו לדרגות מיומנות גבוהות. האימונים מלמדים בנות להגן על עצמן, מחטבים את השרירים ושומרים על גוף מלא אנרגיה וכוח. אנחנו הולכים הרבה מעבר ליכולת ההגנה העצמית, אנחנו מלמדים אומנות לחימה. לדעת להגן על עצמנו זה רק הבסיס. אנחנו שואפים להרבה יותר. להלחם ולנצח זה חלק מהכיף הכי רציני שלנו, קרבות אימון. אין הבדלים בין נשים לגברים במקום האימון שלנו. נקודה.

באיזה גיל אפשר להתחיל להתאמן באומנויות לחימה?

בקבוצות הגיל של הצעירים אפשר להתחיל כבר בגיל שש. קבוצות ייעודיות לנערים מתמקדות בהגנה עצמית, עבודת כושר חזקה ודינמית ובהכנה מעולה לצה”ל. קבוצות הבוגרים שלנו נהנות מגיל ממוצע של שלושים בערך שזה אומר מתאמנות ומתאמנים בגילאים של 21 עד ארבעים פלוס. כמובן שוותיקים מעל גיל שישים נמצאים כמעט בכל הקבוצות.

האם אימוני הלחימה באקבן מתאימים לוותיקים מאומנויות לחימה אחרות?

אקבן הוא מקום לימוד בטוח וכנה ליוצאי אומנויות לחימה אחרות, כל מתרגל של אומנות לחימה מתקבל אצלנו בברכה. אחרי הרבה שנים של שטויות שעשינו אנחנו לא מוכנים לפשרות: הקרבות אצלנו הם בדגש גבוה על בטיחות, יש סרגל מאמצים טוב למקרה שיצאת מכושר, המורה לא מתבייש לגרד את הראש וללמוד אם הוא לא מבין טכניקה מסוימת והעיקר – יש הרבה וותיקים אחרים. לא תמצא כאן שטויות, רק עבודה רצינית בכיף על הטלות עם ובלי חליפה, קרקע ברמה גבוהה, עבודת עמידה עם ובלי כפפות וסמינרים עם מורים מחו”ל. כאן אפשר סוף סוף להתאמן. אנחנו מזמינים אותך, בוא והצטרף אלינו.

מה יש באתר אקבן?

ארגנו עבורכם אנציקלופדיית אומנויות לחימה, אחת הגדולות מסוגן בעולם (גם באנגלית) סרגלי מאמצים ותוכניות כושר, תמונות מהפעילויות שלנו בעולם, בלוג של מחשבות וותיקים, ועוד. אם ברצונכם ליצור קשר אפשר דרך דף זה.
Find us on Google+

חדשות אומנויות לחימה

אימונים השבוע, 26.6-1.7.2016

ביום שישי מתקיימת סדנת ניהול עימותים של דטאנט באקבן תל אביב. הסדנה מיועדת למתאמנים באקבן ותיפתח להרשמה באמצע השבוע.

באימונים השבוע נמשיך ונעבור על הטלות נוספות ונוסיף דרילים של בעיטות.

וידאו של ארוקי, הליכת נינג׳ה

אימונים השבוע, 19-24.6.2016

ביום חמישי נקיים אימון חוץ בגן העצמאות, צפונית להילטון ת״א.

ביום שישי מתקיים אימון בהונבו דוג׳ו תל אביב. לגבי האימון בירושלים אשלח הודעה בהמשך השבוע בקבוצת הווטסאפ.

השבוע נעבור על בריחים נוספים והטלות לקראת בחינות יולי.

וידאו של הטלות לבחינות

ציטוט של סופ״ש – דייוויד ליווינגסטון

1st quote

תוך כדי פעולת טעינת הכדורים שמעתי צעקה. מופתע, בסיבוב לאחור, ראיתי את האריה באמצע הקפיצה שלו עלי. הייתי על תלולית קטנה; הוא תפש את הכתף שלי בשעה שהוא קפץ, ושנינו פגענו באדמה שמתחת יחד. הוא ניער אותי כמו שכלב טרייר מנער עכבר ונהם נהמה מחרידה קרוב לאוזני. הזעזוע גרם לקהות חושים דומה לזו שמרגיש העכבר לאחר הניעור הראשון של החתול. זה גרם למצב דמוי חלום, שבו לא הייתה כל תחושת כאב או רגש של פחד, למרות שהייתי בהכרה מלאה בשעה שכל זה קרה. זה היה דומה למה שמתארים מטופלים בהשפעת כלורופורם, הרואים את כל הניתוח אבל לא מרגישים את הסכין. מצב יחודי זה אינו תוצאה של תהליך מנטלי. הטלטלה מחקה את הפחד ומנעה כל תחושת אימה בשעה שהבטתי בחיית הטרף. מצב מוזר זה מתרחש, קרוב לוודאי, בכל החיות הנהרגות על ידי אוכלי הבשר; אם אכן כך, זו מתנה רחומה מהבורא רב החסד הבאה להקטין את כאב המוות.

From: The Ladies’ Companion, and Monthly Magazine, Webb Loudon, Bradbury and Evans, 1858

2nd quote


Cow (Swiss Braunvieh breed), below Fuorcla Sesvenna in the Engadin, Switzerland.
cc Daniel Schwer
Image CC BY-SA 3.0 Daniel Schwer

אימונים השבוע, 12-17.6.2016

השבוע יש מספר שינויים בכל הקבוצות, אנא שימו לב.

 1. סדנת דטאנט תתקיים ב 1 ביולי ולא החודש
 2. אימון יום ג׳, בהונבו דוג׳ו תל אביב יהיה אימון חוץ – משעה 18:00-20:30 – האימון בגן העצמאות, צפונית להילטון. יש להביא כפפות איגרוף.
 3. ביום שישי, 17.6.2016, בשעה 08:00 מתקיים אימון בהונבו דוג׳ו תל אביב.
 4. לגבי אימון בירושלים אוציא הודעה בקבוצת הווטסאפ.
 5. לא יתקיים אימון יום א׳ בירושלים בגלל החג.

באימונים אנחנו ממשיכים להתקדם בשני כיוונים, השלמת חומר לבחינות באקבן בחודש יולי והכנה לחודש הבליץ באוגוסט. מעבר לטכניקות שנלמד נתחיל השבוע בחזרות על עבודת ידיים רגליים התקפית המשולבת עם סרגל מאמצים זהיר לכושר. את החודשיים הבאים נסיים עם כושר שיא. זה הזמן להתחיל לרוץ, לאט ובהדרגה, לפי סרגל המאמצים של תוכנית הכושר שלנו.

בקיצור, קצת פחות טכניקות מורכבות, קצת יותר תכל׳ס כל אימון עד אוגוסט.

להתראות

וידאו של שלוש קאטות מקוטו ריו

ציטוט של סופ״ש – ג׳ספר קירקבי

1st quote

יונים מקרינת הרקע הקוסמית של הגלקסיה מגדילים את שיעור הנוקליאציה בסדרי גודל של פי אחד או שניים יחסית לנוקליאציה נייטרלית.
~יתכן ועצים יכולים להפעיל רמה מסויימת של שליטה על מידת התכיפות של הגשמים מעליהם.

From Kirkby et al. Ion-induced nucleation of pure biogenic particles, Nature 533, 521–526 (26 May 2016) dos:10.1038/nature17953
2nd quote

GREEN MANSIONS from Mickey Todiwala on Vimeo.

אימונים השבוע – 5-10.6.2016

ביום שישי יתקיים אימון בדוג׳ו תל אביב. לגבי אימון שישי בירושלים, תצא הודעה נפרדת.

השבוע אנחנו חוזרים על בריחים בשתי רמות התייחסות: הראשונה, בריחים מדוייקים לבחינות יולי, השנייה, בריחים מתקדמים, ברמות אלימות בינונית ומעלה לעימות רחוב.

בריחים באקבן

אימונים השבוע, 29.5-2.6.2016

ביום ו׳ לא יתקיים אימון נוסף בקבוצות תל אביב וירושלים.

עוד צעד קטן בדרך לחודש הקרבות. במהלך השבוע נמשיך ונעבור על טכניקות קרקע, נחדד את הטלת ההקרבה על הברכיים שלמדנו ונשפר כושר בעזרת דריל צקי נגארה.

הקבוצה השניה של יום ג׳ (20:00) תבצע דרילים של אטמי – בבקשה להביא כפפות.

האימון השני ביום ד׳ של קבוצת ירושלים, יום ד, שעה 19:30, יהיה סמינר קאטות דינמיות לקרב. מורים צביקה ויואב. הנה קישור לארוע בפייסבוק.

וידאו של שיר פעולה עתיק, מבוצע על ידי אלעד נגר ויוני בן דור

ציטוט של סופ״ש – קרלוס קסטנדה

1st quote

הכל הוא רק בחירה אחת מתוך מיליון נתיבים. לכן, לוחם חייב תמיד לדעת שנתיב הוא רק נתיב; אם הוא מרגיש שאינו צריך ללכת בו, עליו לעזוב אותו ולא משנים התנאים. ההחלטה להשאר על אותו נתיב או לעזוב חייבת להיות נקיה מפחד או שאפתנות. הוא חייב להביט בכל נתיב מקרוב ובידיעה מלאה. זו השאלה שלוחם חייב לשאול: ׳האם לנתיב זה יש לב?׳.(1)

כל הנתיבים זהים: הם מוליכים לשום מקום. למרות זאת, אין אושר בנתיב ללא לב. ומולו, נתיב שיש לו לב הוא קל, מבחינה זו-הוא אינו מצריך עבודה של הלוחם כדי שיחבב אותו; הוא גורם למסע מלא אושר; כל עוד אדם עוקב אחריו, הוא אחד איתו.(1)

לוחם בוחר נתיב שיש לו לב, כל נתיב שיש לו לב, ועוקב אחריו; ואז הוא צוחק ושמח בו. הוא יודע מפני שהוא רואה שחייו יסתיימו במהרה. הוא רואה שאין דבר חשוב יותר מכל דבר אחר.(2)

(1) משנתו של דון חואן – The Teachings of Don Juan – Carlos Castaneda
(2) מציאות נפרדת – A Separate reality – Carlos Castaneda
2nd quote

A father, daughter and friend at Kibbutz Shoval, Israel, circa 1961. From “Homeward Bound.”
Credit Misa Rusek
Image credit: Misa Rusek, “A father, daughter and friend at Kibbutz Shoval”, Israel, circa 1961. From “Homeward Bound.”

חדשות אקבן — המשך לקרוא