אקבן הוא בית ספר בינלאומי לאומנויות לחימה שנוסד בישראל. מורים בוגרי אקבן מלמדים ביותר מעשרה מרכזים בארץ ובעולם (כתובות). בראש אקבן עומד יוסי שריף ולחגורות השחורות שלנו נסיון של עשרות שנים.

אנחנו מלמדים אומנות לחימה מסורתית משולבת ואתר זה הוא מאגר המידע השיטתי הגדול ביותר בעולם ללחימה במגע מלא. נקודה. אלפי מאמרים, אלפי סרטי וידאו שצילמנו ותוכניות כושר-על המיועדים לשימוש התלמידים שלנו.

יכולות הלחימה, הכושר וההגנה העצמית מקבלות ליטוש ועוצמה בסדנאות ניהול העימות של דטאנט – מקום הלימוד המשלים של המתאמנים.

אומרים אצלנו: “אין קיצורי דרך, אבל יש קפיצת הדרך”.

אנו מזמינים אותך להתאמן איתנו – צור איתנו קשר, ונתאים לך תוכנית אימונים. בקצב אישי תוכל להשתלב בקהילת אקבן הכוללת חניכים חדשים ומתאמנים ותיקים המתמידים מאז שנת 1985.

התקשר 052-5108747, שיחה קולית. ברוך הבא!

קרא עוד

הבהרה לגבי השימוש בשם ״אקבן״:

בית הספר שלנו אינו פועל כמו סניפים של רשת מזון מהיר, אלא כמו אוניברסיטאות.
לכל מדריך יש עצמאות מלאה בהעברת טכניקות הנינג’יטסו עד דרגת חגורה שחורה. עצמאות זו באה עם אחריות מלאה של כל מדריך על הדוג’ו שלו. כך, יכול כל מדריך להביא לידי ביטוי התמקדות טכנית שונה ויכולות אישיות ולצרף את זוית הראיה והאימון הפרטית שלו למאגר הידע של אקבן.

הבחירה להעניק לדוג׳ו את השם ״אקבן״ היא של ראש אותו דוג׳ו שהוא בנוסף גם תלמיד בדוג’ו המרכזי, אצל יוסי שריף.

המדריך, הוא ראש דוג’ו הבוחר להעניק לדוג’ו שלו את אותה רמת מקצועיות והשתייכות לשם, אחראי על הדוג’ו שלו באופן עצמאי ויחד עם זאת הוא מעונין להמשיך ולהתפתח כחלק מקהילת המתאמנים על פי הקוד האתי של אקבן.

באקבן, מתמקדים בנינג’יטסו, אומנויות לחימה עתיקות ומודרניות, כושר יוצא דופן, הכנה לצה״ל וכושר קרבי. עשינו כבר הכל – משבירת שיא גינס לאימון קרבות הארוך ביותר בעולם ועד להתכנסויות שנתיות במדבר. ידע הלחימה והפיזיולוגיה שלנו הוא עצום, ומורינו הם מהטובים בעולם. אתר זה הוא שלוש מילים ואלפי דפים, אתר זה הוא האהבה שלנו לתרבות הלוחמים, הכבוד שלנו לך. מעוניין לשמוע עוד? עלינו? ברוך הבא. מעונין לקרוא חדשות בעולם אומנויות לחימה של האקדמיה? אנו כותבים כל יום.
אתה מוזמן לאימוני נסיון חינם, התקשר אלינו: 052-5108747.

לוח שיעורי נינג'יטסו
אימון באומנויות לחימה הוא שילוב של עצמה ויופי. ביטחון עצמי ברחוב, ידיעה של התגובה הנכונה, כושר מעולה וקבוצה מקיפה וחמה של מקצוענים. לימוד אומנויות לחימה אצל מדריכים יוצאי אקבן משלב בין מסורת לחימה עתיקה של נינג’יטסו למחקר ואימון בלתי פוסקים. זה מה שאנחנו בוחרים לעשות.
רבים מציעים נסים וקיצורי דרך שאינם מובילים למקצועיות אמיתית, אנחנו לא מאמינים בקיצורי דרך. אנחנו מאמינים בידע כולל של מיומנויות לחימה. כיף לנו להתאמן שנים רבות, לשמור על קרביות וכמובן לתמוך בכל בעזרת תרגילי כושרפשוטים בתוכנית כושר שבנינו לתלמידים מתחילים.להתחיל להתאמן זה הצעד החכם ביותר שאנחנו עשינו, חיים ללא אימון גופני מתחילים בהרגשה כללית רעה ומסתיימים בבריאות לקויה ובסיכוי גבוה יותר למחלות. אימון באמנויות הלחימה נותן לנו שנים של בריאות וכוח. טוב לדעת להלחם. טוב לדעת לזוז ולהיות בכושר גופני גבוה.

למה כדאי להתאמן באומנויות לחימה?

חשבנו על שלוש סיבות עיקריות אבל בוודאי יש עוד

  1. טוב לדעת הגנה עצמית; פחד וחרדה הם הגורמים העיקריים שפוגעים באיכות החיים. אימון באמנות לחימה מפחית את הפחד – אם מתאמנים מפסיקים לפחד. אימון יוצר הרגלים נכונים ומהירים ותגובות אינסטינקטיביות בזמן של מצב אלים. בנוסף, בעזרת הידע הרב ב – תוכנית מניעת אלימות אנו לומדים לתעל מצבים קשים לכיוון לא מזיק. מדריכים יוצאי אקבן מלמדים אסטרטגיות של שיחה וזיכרון מוטורי בזמן עימות.
  2. כושר שיא. כיף להיות חזקים ובריאים. אינספור מחקרים מדגימים שאימון גופני הוא הבסיס לבריאות וכוח.
  3. הקהילה: מתחילים ללמוד אומנויות לחימה ומצטרפים לאקבן להיכרות של שנים עם המקצוענים הכי חייכנים ונחמדים שיש. בירה אחרי האימון או תה צמחים, הכול לפי הגיל והמצב. אקבן זה לא רק מקצועיות, אקבן הוא המקום בו מאפשרת לנו אומנות הלחימה חברים של שנים רבות.

נסכם בקלות, זה מה שצריך לעשות – שיחת טלפון למדריך הנינג’יטסו, מספר שיעורי ניסיון חינם, ואתם מתאמנים באחד מבתי הספר המקצועיים והוותיקים ביותר לאומנות לחימה.

איך מתחילים להתאמן?

אנחנו מכירים את ההרגשה ממקומות אחרים: מתחילים להתאמן במכון כושר או סתם, מתחילים לרוץ… ובתוך חודשים ספורים מתחילים התירוצים – היום אין זמן, אין כוח, עומס בלימודים, התחילו כאבי ברכיים… רשימת התירוצים מתארכת והנשימה מתקצרת. אצלנו באקבן זה אחרת, אצלנו מדלגים מעל למעצורים לאימון בעזרת הקבוצה. אם אנחנו לא מגיעים, החברים שואלים ותומכים, אם האימונים קשים מדי ממליץ לנו המדריך על התקדמות הדרגתית יותר. אנחנו מתחילים לאט ומתמידים שנים רבות, והפרס? יכולת גבוהה בלחימה, כושר מעולה, מהירות, גמישות. ללא מכוני כוח, ללא מכשירים ותוך כדי לימוד שיטת התנועה של בית הספר המקצועי ביותר לאומנויות לחימה משולבות עתיקות.

“כושר טוב הוא מעטפת הבטיחות שלך”. זה מה שהבנו, וזה כל כך חשוב שהחלטנו לחלק את הידע שלנו בסרגלי המאמצים והכושר באתר זה. אם תזדקק למאמן כושר אישי, תוכל לפנות לאחד הבוגרים שלנו כדי לקבל עזרה בתחילת הדרך.

האם כל אחד יכול להתאמן באקבן?

באקבן בוחרים את התלמידים בקפידה. מדריכים יוצאי אקבן שומרים לעצמם את האפשרות להמליץ בפניך על מקומות אימונים המתאימים יותר לתלמידים מסוימים. אם מצבו הבריאותי של נרשם מסכן אותו אפילו עם סרגל מאמצים איטי, אם יש לנרשם חדש הרשעות בעבירות פליליות של תקיפה, אם נרשם חדש מגלה התנהגות שאינה מתאימה לאווירה הלימודית ולדרישות הקוד האתי של אקבן אז הוא לא יוכל ללמוד בקבוצות המדריכים יוצאי אקבן.
במקרים כאלו ואחרים יעזור המדריך לנרשם למצוא מסגרת מתונה יותר, בעלת דרישות מתאימות מחוץ לבית הספר לאומנויות לחימה ותנועה.

טוב, איך עושים את הצעד הראשון?

הצעד הראשון הוא שיחת טלפון, תתקשרו, למדריך אומנויות לחימה, אחד המורים המנוסים יענה, ויברר את הרקע הבריאותי הכללי, אם יש לכם בעיה רפואית זה הזמן להתייעץ כדי שאפשר יהיה להתאים סרגל מאמצים מותאם ואיטי במיוחד. הרעיון הוא פשוט: כל מתחיל מקבל יחס מיוחד גם אם הבריאות שלו סבירה. במקום אימונים מקצועי מותאמת ההתקדמות לפי היכולות האישיות. ההתאמה הזו היא הסיבה שרוב הבוגרים נשארים וממשיכים שנים רבות, זו הסיבה שגם אתם תוכלו להתאמן עשרות שנים. הכול מתחיל בשיחה.

האם יש קבוצת מתחילים?

כל מדריך יוצא אקבן מארגן את קבוצת אומנויות הלחימה שלו באופן שונה אבל בדרך כלל הקבוצה שתגיעו אליה לאימוני ניסיון חינם מורכבת ממתחילים ומתקדמים בלחימה. זה תורם להתקדמות, יריב אימונים וותיק שומר טוב יותר, משגיח, מפיל בזהירות. אפשר ללמוד מהר יותר בחברת יריב מנוסה.

מה היתרון של אומנויות הלחימה הנלמדות באקבן?

זמן הלימוד של המדריכים בבית הספר לאומנויות לחימה של אקבן ארוך מאוד, יותר מעשר שנים, ולכן אין לנו מדריכים בכל אזור בארץ. מצטערים – אנחנו לא מתפשרים ולא נקצר את משך הזמן לחגורה שחורה.

יוצאי בית הספר לאומנויות הלחימה של אקבן בודקים כל טכניקה וטכניקה במגוון של מצבי לחימה. שיטת הציר שלנו היא נינג’יטסו , זו שיטת לחימה עתיקה משולבת. לא המצאנו אותה, אבל אנחנו ממשיכים להוסיף לה טכניקות לפי המודל שפיתחנו במיוחד: ספר הפירמידה המתודית.
אנו מתמחים בקרבות במגע מלא, קרבות מול כמה יריבים, הגנה עצמית מול דקירת סכין ולחימה בכלי נשק. לקחנו את שיטות הלחימה העתיקות של הנינג’ה והסמוראי, הוצאנו החוצה את האגדות, שמרנו על אומנות, טכניקות קטלניות ודרך האימונים של שיטות הלחימה היעילות ביותר: ג’יו ג’יטסו ברזילאי, ג’ודו, איגרוף, איגרוף תאילנדי, לחימה היסטורית בכלי נשק וניראדין. התהליך הזה התחיל אצלנו עוד במורה של המורה שלנו. יש לנו יותר משלושים שנות ניסיון בלחימה והוראה של הגנה עצמית יעילה ומבוססת מציאות.
אנחנו מכינים את התלמידים ומתרגלים כל אימון ואימון קרבות במגע מלא.

שנים רבות מתמחים המורים השונים יוצאי אקבן באומנויות לחימה שונות בארץ ובחו”ל. איננו מציעים לכם סיפורים על הישגים דמיוניים, ניצחונות מסתוריים שאיש אינו יכול לאמת, מנזרים רחוקים ופנטזיות, אנחנו נותנים לתלמידים את אותו מסלול לימודים שעברנו: ניסיון מעשי ברחוב, ניסיון רב בקרבות אימון מול לוחמים משיטות לחימה רבות, ניסיון בקרבות של ספורט לחימה לסוגיו, לימודים אצל טובי המורים מאומנויות לחימה שונות בעולם (תמונות, סמינר אומניות לחימה) ובעיקר מסגרת אקדמית של חילופי ידע והמשך לימוד מקצועי.

איך נראה שיעור קרבי?

כל מדריך יוצא אקבן מדגיש בשיעוריו את המרכיבים החשובים לו אבל כולם עובדים באותו סטנדרט שהוא סימן ההיכר שלנו: “אין קיצורי דרך”
מתחילים בקידה, אחרי הכול אנו מבוססים באומנויות לחימה משולבות עתיקות שמקורן ביפן. אחרי הקידה מבצעים עמידות קרב, מספר קטן של טכניקות חשובות ומתחילים מיד עם תרגילי כושר ספציפיים, החימום. כל מתאמנת ומתאמן מבצעים בהתחלה את אותו חלק שנוח להם לבצע.

בהתחלה לוקחים הכול בקלות, לפי סרגל מאמצים שהותאם לכם, אחרי כמה חודשים אפשר לבצע הכול, בדיוק כמו המורה שלכם. יוצאי אקבן מבצעים כל שיעור ושיעור את כל התרגילים. כבר הזכרנו שכל הוותיקים מחויבים לאימונים? אין קיצורי דרך ואנחנו לא מוותרים גם לעצמנו.

בסוף ההכנה הגופנית חוזרים על גלגולים ובלימות נפילה. בלחימה אין לדעת מתי תיפול ולכן יש דגש עצום על לימוד נכון של נפילות וגלגולים.
בקצרה, כך נראה אימון סטנדרטי קרבי:

  • קידה,
  • עמידות,
  • טכניקות חשובות באוויר,
  • אימון תרגילי כוח, גמישות וגלגולים.
  • השיעור הטכני, המורה מעביר טכניקה, מסביר את הנקודות החשובות שלה ואת הביצוע הנכון ואחר כך מקצה זמן לאימון בזוגות. אחרי לימוד של כמה טכניקות מבצעים
  • בסוף שיעור קרבות אימון, בקרבות מנסים לבצע את הטכניקות שנלמדו באימון.
  • מדיטציה וקידה.

קרבות במגע מלא, מה זה אומר?

בקרב אמיתי היריב מתכוון לפגוע והוא אינו בררן. לעומתו אנחנו שומרים על עמיתי האימון תוך כדי עבודה חזקה ומציאותית. בשטח האימונים לעולם לא מתכוונים לפצוע. האווירה הטובה בקבוצה של מדריך יוצא אקבן והשמירה של מכרים וותיקים תורמת לבטיחות. בקרבות האימון מבצעים הכול: מכות יד, בעיטות, הטלות וקרבות קרקע – כולם במגע מלא, כשצריך עם כפפות וציוד מגן, אבל תמיד ללא אגרסיביות. כך אנו נהנים מבדיקה מציאותית של היכולת שלנו ומקטינים את הסיכוי להיפצע.

תוכלו למנוע פציעות גם בעזרת תוכנית הכושר שלנו. “כושר טוב הוא מעטפת הבטיחות שלך”. כבר אמרנו?

אומנויות לחימה, ילדים ונוער

ילדים מקבלים אצלנו תשומת לב מיוחדת. ילד המתאמן באימונים מקצועיים משפר את יכולות התנועה והביטחון העצמי שלו ומקבל כלים להתמודדות נכונה בזמן עימות. חשוב לציין: למרות שלומדים דרך קרבות מציאותיים אין תחרויות אצלנו, רק שיתוף פעולה והרגשה של משפחה. זו האווירה הנכונה לאימון גופני.

יש לנו לב גדול לילדים, אחרי הכול כך התחלנו, פעם, כשהגענו לקבוצות כילדים בעצמנו. אימונים מיוחדים עם הרבה משחקי תנועה מקנים ידע לחימה והגנה עצמית לילדים בכל הגילאים ומשפרים את הביטחון העצמי. בוגרים רבים אצלנו התחילו להתאמן בגיל צעיר, לפני יותר מעשרים שנה, לכן אנו מודעים לחשיבות הבניה ההרמונית של יכולות אצל הילד והנער המתאמנים.

אנחנו מדגישים כבוד הדדי בין מורה לתלמיד ומלמדים תרבות בהיבטים רבים. כל המורים יוצאי אקבן למדו ולומדים במסגרות אוניברסיטאיות ואחרות במגוון תחומים. אנחנו מאמינים בחינוך בכל התחומים.

האם האימונים באומנויות לחימה מתאימים לבנות ולנשים?

כמובן, יש מספר גדול של מתאמנות בקבוצות וחלקן הגיעו לדרגות מיומנות גבוהות. האימונים מלמדים בנות להגן על עצמן, מחטבים את השרירים ושומרים על גוף מלא אנרגיה וכוח. אנחנו הולכים הרבה מעבר ליכולת ההגנה העצמית, אנחנו מלמדים אומנות לחימה. לדעת להגן על עצמנו זה רק הבסיס. אנחנו שואפים להרבה יותר. להלחם ולנצח זה חלק מהכיף הכי רציני שלנו, קרבות אימון. אין הבדלים בין נשים לגברים במקום האימון שלנו. נקודה.

באיזה גיל אפשר להתחיל להתאמן באומנויות לחימה?

בקבוצות הגיל של הצעירים אפשר להתחיל כבר בגיל שש. קבוצות ייעודיות לנערים מתמקדות בהגנה עצמית, עבודת כושר חזקה ודינמית ובהכנה מעולה לצה”ל. קבוצות הבוגרים שלנו נהנות מגיל ממוצע של שלושים בערך שזה אומר מתאמנות ומתאמנים בגילאים של 21 עד ארבעים פלוס. כמובן שוותיקים מעל גיל שישים נמצאים כמעט בכל הקבוצות.

האם אימוני הלחימה באקבן מתאימים לוותיקים מאומנויות לחימה אחרות?

אקבן הוא מקום לימוד בטוח וכנה ליוצאי אומנויות לחימה אחרות, כל מתרגל של אומנות לחימה מתקבל אצלנו בברכה. אחרי הרבה שנים של שטויות שעשינו אנחנו לא מוכנים לפשרות: הקרבות אצלנו הם בדגש גבוה על בטיחות, יש סרגל מאמצים טוב למקרה שיצאת מכושר, המורה לא מתבייש לגרד את הראש וללמוד אם הוא לא מבין טכניקה מסוימת והעיקר – יש הרבה וותיקים אחרים. לא תמצא כאן שטויות, רק עבודה רצינית בכיף על הטלות עם ובלי חליפה, קרקע ברמה גבוהה, עבודת עמידה עם ובלי כפפות וסמינרים עם מורים מחו”ל. כאן אפשר סוף סוף להתאמן. אנחנו מזמינים אותך, בוא והצטרף אלינו.

מה יש באתר אקבן?

ארגנו עבורכם אנציקלופדיית אומנויות לחימה, אחת הגדולות מסוגן בעולם (גם באנגלית) סרגלי מאמצים ותוכניות כושר, תמונות מהפעילויות שלנו בעולם, בלוג של מחשבות וותיקים, ועוד. אם ברצונכם ליצור קשר אפשר דרך דף זה.
Find us on Google+

חדשות אומנויות לחימה

אימון 120 ותחילת השנה השלושים ואחת באקבן

התחלתי לאמן ב-1986 ואני משתדל מאז לשמור על קצב סביר. חישוב פשוט מראה שסיימתי 30 שנות הוראה ואני מתחיל את השנה ה-31 כשיחד איתי גם תלמידים שמתאמנים מאז. כדי לחגוג, אנחנו מסיימים עוד שנה ב״אימון 120!״. ״אימון 120!״ מתחיל בברכה ״עד מאה ועשרים!״ ומסתיים בדיוק שעתיים אחר כך. 120 קרבות של דקה, כל אחד, כאשר בכל קרב מתחלף יריב האימונים. זהו אימון אינטנסיבי אבל כזה שטוען בהרבה אנרגיה טובה. נא להביא גי והקאמה.

אימון 120! מתקיים בהונבו דוג׳ו, תל אביב, ביום ג׳, 30.8.2016, בין השעות 18:00-20:15.

למחרת, ביום רביעי, לא יתקיים אימון בדוג׳ו ירושלים. חוזרים לאימוני סילבוס רגילים ביום חמישי בתל אביב.

בסוף השבוע אני מעביר סמינר של יומיים בדוג׳ו אקבן ברלין ואחריו סמינר ויסות רגשי במצבי דחק, שלב א׳ של דטאנט, גם זה בדוג׳ו בברלין. אני מייחס חשיבות עצומה לידע של דטאנט שאנו לומדים. אלו הוראות הפתיחה באש שכל לוחם צריך לדעת באופן מיידי.

לתאום אימון בסמינר יש ליצור קשר עם ראש אקבן גרמניה – רן לב ארי – באמצעות הדף שלו בפייסבוק.

ויסות ריגשי באמצעות הגוף – דטאנט

שבוע רביעי של בליץ אוגוסט, 21-25.8.2016

שבוע רביעי של קרבות אימון בכל יום. אין לי הרבה מה להוסיף חוץ מלומר: ״המשך קדימה״. טוב להיזהר כמו שעשינו עד עתה, ולהמשיך לדחוף קדימה.

השיפור ביכולת הטכנית הוא ברור והחודש האינטנסיבי הזה יתן תוצאות למשך הרבה זמן.

קשה להתאמן בקיץ, אבל, אומר חיזקי, ״קשה זה טוב״.

אני מצרף חמישה (5) וידאו לפוסט הזה. מכולם יש הרבה מה ללמוד. זה טוב ללמוד.
———————–


————————–


———————-

———————–

————————-


————————–

ציטוט של סופ״ש – קרלו סיפולה

1st quote

חיי היומיום שלנו מורכבת מסידרה של מקרים שבהם אנחנו מפסידים כסף ו/או זמן ו/או כוח ו/או תיאבון, עליזות ובריאות טובה בגלל פעולה לא סבירה של איזה יצור מגוחך שאין לו כלום להרוויח, ואכן אינו מרוויח כלום מזה שהוא גורם לנו מבוכה, קשיים או פגיעה של ממש.

איש אינו יודע, מבין או אפילו יכול להסביר מדוע היצור המגוחך עושה את מה שהוא עושה. נראה שאין כל הסבר – אבל אולי יש, יש רק הסבר אחד: האדם המדובר הוא טיפש.

2nd quote

from The Basic Laws of Human Stupidity

שבוע שלישי בליץ 2016, 14-19.8.2016

סיימנו בשבוע שעבר ימים ארוכים ורציניים של קרבות. חלק מהמתאמנים נבחנו בבחינות מוצלחות וזה שימח אותי מאוד. ביום שישי האחרון עברו בהצלחה עוד שניים עשר מתאמנים סדנת דטאנט, שלב א׳, לויסות ריגשי בעימות.

השבוע, שבוע השלישי של חודש הבליץ, אנחנו ממשיכים לבצע רנדורי לאורך רוב זמן האימון, לצלם אותם ולשלוח את הוידאו למתאמנים לתחקור.

בחודש עמוס ומפרך חשוב לשמור על קשב ומקצועיות כדי שנגיע שלמים ומסוגלים לאימון המסיים של השנה – אימון 120!

לפני 26 שנה

שבוע שני בליץ, סמינר דטאנט, 7-12.8.2016

ביום שישי, 12.7.2016, בשעה 10:00-12:00 תתקיים סדנת דטאנט. הסדנה פתוחה למתאמנים שעדיין לא ביצעו את דטאנט שלב-1. תזכורת, סיום שלבים בדטאנט יכנס כדרישה בסילבוס הבחינות של חגורה שחורה ומעלה באקבן.
על תחילת ההרשמה לסדנה נקבל הודעות סימולטניות בווטס-אפ של הקבוצות, ובפייסבוק. כרגיל, מספר המקומות מוגבל וההרשמה נסגרת תוך דקות. מומלץ להצטייד באורך רוח. עד ינואר 2017 יעברו את הסדנה כשני שליש מהמתאמנים בארץ, בגרמניה וביוון.

אנחנו ממשיכים לבצע רנדורי – השבוע נתחיל עם צילום של קרבות אינדיבידואליים בוידאו. כל זוג יקבל את הקרב שלו בהילוך איטי, יתחקר ויכתוב עליו משוב – כל זאת בווטס-אפ. לאלו שמשתמשים עדיין ביוני דואר, אנחנו מתארגנים בהתאם.

ציטוט של סופ״ש – ניר מלחי

1st quote

לדעתי, הוא לא הפסיק בזמן. הוא לקח את הנינג׳יטסו, שזה לא הדבר הכי טוב שיש, והפך את זה למשהו מאוד יפה. אני למדתי מהמורים היפנים שלו, ממסאקי הצומי ובעיקר מטנמורה – מה שדורון עשה מזה פה היה לדעתי הרבה יותר טוב מהמקור, באמת רמה אחרת.

2nd quote

מתוך ״אומנות הלחימה – שיחות עם מאסטר ניר מלחי״ עומר ברקמן

Doron Navon

שבוע ראשון של בליץ אקבן – 31.7-4.8.2016

השבוע מתחילים את חודש הבליץ. קבוצת ירושלים ביום א׳ ו-ד׳, קבוצות תל אביב ורמה״ש ביום ג׳ ו-ה׳.
הקרבות מצולמים בוידאו, עוברים עיבוד להילוך איטי ונשלחים אליכם, יחד עם טופס תחקיר אישי, למילוי בווטסאפ הפרטי או באי-מייל.

ציטוט של סופ”ש – סטיב קול

1st quote

“מה שמחקר זה מלמד אותנו זו המסקנה שלעשייה טובה ולהרגשה טובה יש השפעות שונות על הגנום האנושי, למרות שהן מייצרות רמות דומות של רגש חיובי”, הוא אמר. “מסתבר שהגנום האנושי רגיש הרבה יותר לדרכים השונות להשגת אושר מאשר המחשבה המודעת שלנו.” (1)

“למעשה, טוען קול, תגובת הדחק מצריכה “משכנתא על הבריאות רחוקת הטווח לטובת הישרדות בטווח הקצר.” הגוף שלנו, הוא מסכם, “מתוכנת להפוך סבל למוות.” (2)

“הגן IL6 שולט בתגובות חיסוניות אבל יכול לשמש גם ‘מפרה’ של מחלות קרדיו ווסקולריות וסוגים מסויימים של סרטן,” אמר קול, שהוא גם חבר מן המניין של המרכז לחקר הסרטן באוניברסיטת UCLA. “המחקרים שלנו הצליחו להתחקות אחרי הנתיב הביוכימי שדרכו תגובות חיים קיצוניות –תגובות Fight or flight– יכולות להפעיל את גן IL6 (3)

“מצבי חיים קיצוניים יכולים להיות מוטמעים בטרנסקריפטום הבזלי של תאי חיסון בפרימטים בארבעת החודשים הראשונים של החיים, והם מערבים נתיבי שליטה של המערכת הסימפטטית העצבית כמתווכים של השפעות אלו וכמטרות פוטנציאליות להתערבויות המגינות על הבריאות.” (4)

“שיקלול של סיכון מוות כתוצאה מדיכאון על ידי גן IL6 היה קשור רק לסיבות מוות דלקתיות וגילה קשר עם דלקתיות כרונית המתבטאת בנוכחות חלבון C-reactive. מודלים ממוחשבים של תגובות מולקולריות, אנליזה in vitro, ובמודלים in vivo, ובנוסף אנליזה אפידמיולוגית מולקולרית באדם מתכנסים ומזהים הפעלה של GATA1 על ידי β-אדרנרגי כנתיב המולקולרי שדרכו יכולה עויינות חבריתית לשנות את הבריאות האנושית באופן מובחן בתלות במצב הגנטי האינדיבידואלי של מיקום IL6.

2nd quote

(1) Be happy: Your genes may thank you for it, Mark Wheeler, UCLA news, July 29, 2013
(2) A Better Kind of Happiness, By Will Storr, The new Yorker July 2016
(3) UCLA study finds genetic link between misery and death, Mark Wheeler, UCLA news, February 24, 2010
(3) Genetic link between misery and death discovered; novel strategy probes ‘genetic haystack’, Science Daily, February 2010
(4) Transcriptional modulation of the developing immune system by early life social adversity, PNAS December 11, 2012 vol. 109 no. 50 20578-20583
(5) Computational identification of gene–social environment interaction at the human IL6 locus, PNAS March 23, 2010 vol. 107 no. 12 5681-5686

חדשות אקבן — המשך לקרוא