אנציקלופדיה > אימוני נינג'יטסו ושיעורים בוידאו > אימוני נינג'יטסו בוידאו, פברואר 2013 > איך להגן מול כמה תוקפים? טכניקות ואסטרטגיה של נינג'יטסו - אקבן

נכתב ע"י יוסי שריף

עקרונות ההגנה העצמית מול הרבה תוקפים מחייבים ידע של הטכניקות בדף זה. סכנות: לחימה מול יריב אחד היא תמיד בעייתית, לחימה מול שני יריבים היא מסוכנת, לחימה מול שלושה יריבים ויותר עלולה להיות מלכודת מוות. למד את האסטרטגיה והטכניקה של הגנה עצמית בוידאו בדף זה.

בוידאו המצורפים נמצא סיכום של גישת ההגנה העצמית מול כמה יריבים בחמש הדקות הראשונות, בעזרת טכניקות נינג'יטסו מדויקות. בחמש הדקות הבאות מסביר וידאו זה את קאטת הורס העמודים - השירה הקאישה (柱破壊者) של הנינג'יטסו, קאטה חיונית כאשר העימות מול כמה תוקפים אינו ניתן למניעה.

סרטון של הטכניקה החמישית של הגנה מול כמה יריבים


וידאו של שבע טכניקות נינג'יטסו מול הרבה תוקפיםשלב ראשון בהגנה עצמית - אסטרטגיה כללית

 1. אל תכנס למלכודת,
 2. אם, למרות זאת, מצאת את עצמך מול כמה יריבים נסה לשכנע ולצאת ללא עימות פיזי.
 3. אם אינך יכול למנוע עימות פיזי הילחם בעזרת הורס העמודים. זוהי סיטואציה מסוכנת ביותר.


איך להתכונן בפני התקפה של כמה יריבים? - הכנה

 1. פתח חשבון סטרימינג (העלאת וידאו מיידית) באחד משרותי הוידאו החברתיים - יוטיוב, פייסבוק או לייבסטרים. תרגל העלאת וידאו בזריזות. באופן זה תוכל להרגיע סיטואציות אלימות רבות משום שתוקף המאבד את אלמוניותו יהיה מחושב יותר. העלאת הוידאו לענן מגינה עליך מפני לקיחת מכשיר הסלולארי ומודיעה מיידית לרשת החברתית שלך.
 2. למד אומנויות לחימה. לחימה מול כמה יריבים מחייבת ידע לחימה אינטואיטיבי וכושר מעולה.

כיצד להתכונן מפני התקפה של כמה יריבים ברחוב? - התנהגות כללית

 1. השתמש בטלפון הסלולארי שלך ושוחח עם חבר או משפחה בהכנסך לאזורים בעייתיים.
 2. השתמש ביכולות הוידאו של הטלפון הסלולארי שלך, תעד והעלה מיד לרשת החברתית שלך (יוטיוב, פייסבוק) מצבי עימות עוד לפני שהם מתחממים. בזמן העימות, אם אתה מעורב, לא תוכל לתעד היטב.
 3. צפה מקומות מסוכנים מראש, היה מודע להתנהגות של חבורות שיכורים. אל תיכנס למלכודות. במרחק מספיק מהעימות נוע במהירות למקום הבטוח הקרוב ביותר.

מה לעשות אם מלכודת של כמה יריבים מתחילה סביבך?

 1. נסה להרגיע בדיבור, התמקח, אם צריך, ועשה כמיטב יכולתך שלא להכנס ללחימה. צא מהמעגל ונוע במהירות למקום הבטוח הקרוב ביותר.
 2. תכנן את האסטרטגיה שלך. הגב ראשון למצב ההתקפה. זו העצה החשובה ביותר. היה מוכן להילחם על חייך.
 3. פתח מרחק - כאשר אתה רחק מספיק רוץ למקום הבטוח הקרוב ביותר. רחוב עם אנשים שאינם שיכורים הוא מקום בטוח יותר כמו גם סופרמרקט עם מצלמות אבטחה.


טכניקות הלחימה מול התקפה של כמה יריבים - אם אתה בסכנת חיים מיידית

 1. בעודך בתוך המלכודת, אם לא הצלחת להחלץ, תכנן את טכניקת ההתקפה שלך אל תעמוד בהלך רוח מפוזר, היה ממוקד ותכנן את התגובה. תכנן תגובת הגנה עצימה תוך כדי דיבור. עדיין, נסה להרגיע את העניינים אבל היה מוכן.
 2. אם אין לך ברירה, ההפתעה שבתגובה המהירה שלך היא הנכס החשוב ביותר בתוך העימות.

הרוס את העמודים

 1. עבור דרך היריבים המקיפים אותך. הם עמודי המלכודת. כל יריב שתוריד בדרכך החוצה מהמעגל מקטין את מספר היריבים שירדפו אחריך ויוצר הרתעה פסיכולוגית חשובה. עבוד במלוא הכוח והידע שלך. לא תקבל הזדמנות שניה. זהו מצב מסכן חיים בפוטנציה.
 2. מהרגע שהתחלת אל תפסיק. זוז, זוז, זוז. אל תעצור. צא החוצה מהמעגל, רוץ, השתמש בטאי סבאקי של נינג'יטסו.
 3. אם תפסו אותך באחיזה, השתולל.
 4. הערה, אל תתן שיתפסו אותך. אף אחד לא אמור לשים עליך ידיים לפני, בזמן או כשהעימות מתחיל. אם תפסו אותך זה כמעט אפס סיכויים לצאת בשלום. לכן אל תתן שיתפסו אותך!

מקרים של תקיפה על ידי כמה אנשים עלולים להסתיים במוות או בנכות קשה. הילחם על חייך.


איך להשתמש בנשק מאולתר כדי לבצע הגנה עצמית מול מספר יריבים

 1. אם יש לך חפץ כגון עיפרון או כלי עבודה חד יחסית תוכל להשתמש בו כדי להגן על עצמך על פי העקרונות במאמר זה. שים לב, בזמן שימוש בחפץ העזר ביד השניה כדי להגן על היד הפעילה. אינך רוצה שיחלצו את כלי הנשק המאולתר וישתמשו בו נגדך.
 2. למד להשתמש במקל מאולתר. אם יש לך מקל מאולתר היה מוכן לשבור עצמות. לא תוכל לשמור על מרחק הגנה מתאים אם לא תיקח את הקרב אל השטח של היריבים שלך. מוטט את העמודים. אלו התומכים של קירות המלכודת.
 3. אל תבצע כל טכניקה מעבר לטכניקה להגנה על חייך. גם אם ניצחת בעימות המשך להיות ערני. הבט לתוקפים נוספים. נוע החוצה וצור קשר מיידי עם המשטרה ואם יש צורך עם מגן דוד אדום. היבדק גם אם אתה מרגיש תקין. פעמים רבות האדרנלין מסתיר פציעה רצינית.

הריגה לצורך הגנה עצמית טובה יותר ממות בידי רוצח אבל היא משא כבד בהמשך החיים שלך. הימנע מלחימה ככל שתוכל. אבל אם אין לך ברירה הילחם על חייך.
עוד בשיעור זה

וידאו של קאטות הפתיחה בנינג'יטסו


וידאו של החימום

קישורים