אנציקלופדיה > אקבן

נכתב ע"י יוסי שריף

אקבן (Akban) הוא בית ספר המלמד גוף - שליטה - ולחימה.


עבור לאודות אקבן וכתובותאקבן נוסד בשנת 1986 על ידי יוסי שריף, והוא מקום הלימוד של כמה מאות מתאמנים לפני הסמכה, חגורות שחורות ומדריכים בארץ ובחו״ל.

נקודות חשובות על אקבן

  • הצטרפות למסלול הלחימה, הכושר והשליטה מתחילה באישור רופא על כשירות לאימון ובשני אימוני נסיון. ניתן להתקשר 052-5108747 לאקבן או למדריכים.
  • אקבן הוא מוסד לימוד שנוסד בישראל עם שלוחות בארץ ובעולם.
  • באקבן לומדים אומנות לחימה ותחומים המקיפים את האימון.
  • אומנות הלחימה הנלמדת באקבן מבוססת על מאגר טכני בן מאות שנים ומקבלת תוקף משיטת אימונים ומחקר ייחודית.
  • אנו שומרים היטב על הידע העתיק גם מפני שהוא מגדיר את המסורת שלנו וגם מפני שעדיין לא פיענחנו את כולו.
  • אומנות הלחימה של אקבן אינה מוגבלת ללימוד הגנה עצמית ואינה מיועדת לפעילות גופנית בלבד. אומנות הלחימה שלנו היא דרך חיים ומכוונת ליכולות אנושיות, כושר, בריאות וטכניקה קרבית. המסלול מכין יכולות לחימה בגיל צעיר כדי שישמרו בגיל מבוגר מאוד.
  • בעשר השנים הראשונות עובר כל מתאמן מסלול הדרגתי, ברמת קושי הולכת וגוברת, של לימוד טכניקה, שיפור כושר כללי בעזרת תוכנית שפותחה באקבן ותרגול שליטה רגשית וקשיבות דרך סדנאות דטאנט.
  • בגיל מבוגר מתאמן ישלוט בטכניקות לחימה מתקדמות, ביכולות ניהול עימות ובשליטה רגשית בעזרת קאטה, מודרה ומנטרה.

הבהרה לגבי השימוש בשם ״אקבן״:

לכל מדריך יש עצמאות מלאה בהעברת טכניקות הנינג'יטסו. עצמאות זו באה עם אחריות מלאה של כל מדריך על הדוג'ו שלו. כך, יכול כל מדריך להביא לידי ביטוי התמקדות טכנית שונה ויכולות אישיות ולצרף את זוית הראיה והאימון הפרטית שלו למאגר הידע של אקבן.

הבחירה להעניק לדוג׳ו את השם ״אקבן״ היא של ראש אותו דוג׳ו שהוא בנוסף גם תלמיד בדוג'ו המרכזי, אצל יוסי שריף.

המדריך, הוא ראש דוג'ו הבוחר להעניק לדוג'ו שלו את אותה רמת מקצועיות והשתייכות לשם, אחראי על הדוג'ו שלו באופן עצמאי ויחד עם זאת הוא מעונין להמשיך ולהתפתח כחלק מקהילת המתאמנים על פי הקוד האתי של אקבן.

באקבן, מתמקדים בנינג'יטסו, אומנויות לחימה עתיקות ומודרניות, כושר יוצא דופן, הכנה לצה״ל וכושר קרבי. עשינו כבר הכל - משבירת שיא גינס לאימון קרבות הארוך ביותר בעולם ועד להתכנסויות שנתיות במדבר. ידע הלחימה והפיזיולוגיה שלנו הוא עצום. אתה מוזמן לאימוני נסיון חינם, התקשר אלינו: 052-5108747.

לימוד אומנויות לחימה אצל מדריכים יוצאי אקבן משלב בין מסורת לחימה עתיקה של נינג'יטסו למחקר ואימון בלתי פוסקים.

רבים מציעים קיצורי דרך שאינם מובילים למקצועיות אמיתית, אנחנו לא מאמינים בקיצורי דרך. אנחנו מאמינים בידע מקיף ועמוק של מיומנויות לחימה. טוב להתאמן שנים רבות, לשמור על קרביות וכמובן לתמוך בכל בעזרת תרגילי כושר פשוטים בתוכנית כושר שבנינו לתלמידים מתחילים. חיים ללא אימון גופני מתחילים בהרגשה כללית רעה ומסתיימים בבריאות לקויה ובסיכוי גבוה יותר למחלות. אימון באמנויות הלחימה נותן שנים של בריאות וכוח. טוב לדעת להלחם, טוב לדעת לזוז ולהיות בכושר גופני גבוה.

סמל אקבן
מון אקבןקישורים חיצוניים