אומנויות לחימה, חוגים וקורסים בגילה – ירושלים

קבוצת אקבן גילה נמצאת בהפסקת אימונים זמנית עקב פציעה של המדריך


 

באימוני חוץ והחוגים של ילדים וצעירים משתמש המתנ”ס בשני פארקים המרכזיים הקיימים בשכונה: פארק גילה בקצה גילה ה’, המשמש כנקודה מרכזית לתכנון ולפיתוח שירותי נופש ומחנאות בשכונה, ופארק זיידנברג בצמוד לרחוב הגננת, המשמש במוקד פעילות חשוב לכלל השכונה. בפארק גילה ובפארק זיידנברג מתאמנים תלמידי החוג בגילה מקבוצת אקבן גילה לאומנויות לחימה.

במלחמת ששת הימים, 1967, נכבש האזור ע”י לוחמים של צה”ל וסופח לירושלים. שנתיים אחר כך ב- 1969 הוקמה שכונת גילה.
המבנה הטופוגרפי של השכונה, הפרוסה על הגבעות שמדרום לשכונת קטמון בירושלים, יוצר בניה מבוזרת (ומכאן פיזור האוכלוסייה על פני כל השכונה). השכונה תוכננה על בסיס של חמישה מתחמי משנה , שבכל אחד מהם כ – 1500 יחידות דיור. שכונת גילה מהווה למעשה יחידה תפקודית כמעט עצמאית שבמרכזה מוסדות ציבור כגון: בתי ספר, גני ילדים, שטחי משחק ומוסדות דת. תכנונה של השכונה שם דגש על מרחבים גדולים בין יחידות הבינוי השונות. שטחים פתוחים וירוקים אלו נועדו לתרום לשיפור איכות החיים ופעילויות הפנאי של תושבי השכונה וליצור שטחי נוי וגן למכביר. כמו כן, בולט מספרם הרב של סגנונות בניה המנסים להשתלב במבנה הטופוגרפי ולתת לשכונה צביון מיוחד.

מספר התושבים בגילה מגיע היום ל – 32,000 איש, ומבחינה זו ניתן להתייחס אל שכונת גילה כעיר. בשכונה מתקיימת פעילות חוגים וקורסים לילדים ונוער בחסות המתנ”ס בגילה ויואב אלטרמן, מדריך מוסמך ובוגר אקבן. שכונת גילה שימשה מראשיתה כשכונה קולטת עליה, גם בגלל קיומו של מרכז קליטה גדול בלב אזור גילה א’ שפעל במשך שנים רבות. עולים רבים בחרו לקבוע בשכונה את ביתם, וניתן היום למצוא בה קהילות גדולות של עולים מאירן, צרפת, דרום אמריקה, סוריה וכמובן מהמדינות שהרכיבו את ברית המועצות.

בחוגי הנערים והילדים המתאמנים בכושר ואומנויות לחימה נינג’יטסו נמצאים נציגים מכל תושבי גילה ,הן בוגרים וילדים ילידי הארץ והן נערים וילדים עולים ותיקים וחדשים.

מתנ”ס גילה, אימון תחת אש -השנים הקשות

חוגי אומנות הלחימה והכושר בגילה לא פסקו מפעילות גם במהלך אינתיפאדת אל אקצא, שבה שימשה שכונת גילה כמטרה לירי של מחבלים מהעיירות הפלסטיניות הסמוכות, בית ג’אלה ואל חאדר. במשך שנת 2000 היו כ-100 אירועי ירי כאלה. אף תושב לא נהרג במהלך תקיפות אלו, אך מספר אנשים נפצעו, חלקם באורח קשה. כמו כן נגרם נזק לרכוש. כדי להגן על השכונה נבנתה חומת בטון המונעת ירי נשק קל לעברה. גם בשנים קשות אלה המשיכו קורס אומנויות הלחימה בגילה בבניית חוסן גופני, לצד החוסן הנפשי, באימון נינג’יטסו בכל תקופת הלחימה. חומת הבטון פורקה בשנת 2010 בשל השקט הביטחוני באזור.

חוגים של אומנויות לחימה –בגילה:

אומנות לחימה אקבן-גילה החלה את פעילותה בשנת 1999 בראשות יואב אלטרמן. חוג אומנות הלחימה בגילה עובד על פי חומר הלימודים של אקבן – האקדמיה לנינג’יטסו ב-תל אביב.

הלימודים מתקיימים במסגרת חוג (קורס) מתנ”ס, פעמיים בשבוע במבנה בית ספר גילה א’ ברח’ המור 2 בגילה (קרוב לכביש המנהרות). חוג אומנות הלחימה נינג’יצו בגילה מתמקד בהגנה עצמית, משמעת, הפעלה גופנית, כושר וכמובן בעבודה מסורתית וקרבית.
בקורס לומדים כיצד להתגונן מול יריב או מספר יריבים בידיים ריקות או מול התקפה בכלי נשק. האווירה בקבוצת האימונים בגילה הינה חברית בדגש על בטיחות המתאמן.

מדריך חוג אומנות לחימה נינג’יטסו בגילה

צור קשר עם יואב אלטרמן בטלפון: 050-6775609 או במייל: [email protected]

כתובת הדוג’ו בשכונת גילה

בבית ספר גילה א’ ברח’ המור 2 בגילה, קרוב לכביש המנהרות

מפה של אקבן גילה


View Larger Map

 

 

street-address:hamor 2, gilo
locality:Jerusalem
country-name:Israel