חוגים – באר שבע – אומנויות לחימה נינג’יטסו

Dudi2.jpg

חוגים, אימונים – באר שבע

קבוצת אקבן באר שבע נמצאת בהפסקת אימונים זמנית

בבאר שבע מגוון רחב של שיטות לחימה המאפשר לך, המתאמן, את הבחירה בסגנון המתאים לך. חברי אקבן באר שבע נהנים מאימונים קרביים וייסודיים בטכניקות לחימה מתוך השיטה היפנית נינג’יטסו, המשלבת בתוכה טכניקות קרב עתיקות וידע לחימה מודרני המתאים למציאות המשתנה כיום בעולם המערבי.

החברים בקבוצה רצים יחד או לחוד בנוף המדברי סביב ב”ש, בתכנית כושר מקצועית המתאימה במיוחד לבני נוער שבוחרים להתכונן כראוי לשירות ביחידות העילית בצה”ל. גם מבוגרים מתאמנים בקבוצת באר שבע ל
אומנות לחימה במקצועיות ומתינות, היות וניתן להתאים את סרגלי המאמץ ליכולות המתאמן בהתאם לכשירותו הגופנית.

למה אומנויות לחימה דווקא?

אומנויות לחימה כמו נינג’יטסו, ג’ודו, איגרוף תאילנדי, קראטה, קפוארה ושיטות נוספות, עוזרות לך לבנות את היכולות הגופניות, אם לשם שיפור המצב הבריאותי, כושר מעולה או פשוט הנאה מאימון. היתרון של שיטות הלחימה נובע מהפעלת קבוצות השרירים במאמץ מגוון, הדומה יותר לתנועות הטבעיות של הגוף, ואף מקנה כישורי הגנה עצמית מצויינים בנוסף לשיפור טווחי התנועה ויכולת ההתמודדות עם מאמץ.

אימונים, באר שבע – רקע

באר שבע מתפתחת בקצב מסחרר בהיקף הפעילויות בתחום הספורט, הפנאי והתרבות. כמטרופולין של איזור הדרום, נהנים תושבי באר שבע מהיצע ההולך וגדל של קבוצות ספורט, אומנויות לחימה וכושר קרבי, מתקני אימונים יעודיים לאוכלוסיות מיוחדות ותנועות נוער. את רוב הפעילות מאגד בתוכו גוף הנקרא “כיוונים” האמון על תרבות הפנאי בעיר. בכיוונים יש פעילות
המתקיימת במתנ”סים, מגרשי ספורט, מוסדות תרבות שונים בבאר שבע ואף מחוץ לה.

עיריית באר שבע משקיעה תקציבים רבים בתחומים אלו, לטובת מינוף מיזמים חינוכיים ולרווחת תושבי באר- שבע, עומר, אופקים, דימונה והנגב. קבוצת אקבן באר שבע פועלת אף היא דרך “כיוונים” ושיתוף הפעולה בין חברת התרבות הגדולה בדרום לבין אקבן באר שבע כבר מתקיים כבר יותר מ14 שנים. אקבן באר שבע היא מהקבוצות הוותיקות ביותר בדרום הארץ לאומנויות לחימה.

האימונים, המתקיימים בימי שני ורביעי בשעות הערב, מאפשרים למתאמנים וותיקים ומתחילים כאחד, לתרגל טכניקות לחימה מרתקות, לפתח ולשפר כושר גופני בתכנית ייחודית, ולהנות מחברות טובה גם מחוץ לאימונים. בקבוצת אקבן באר שבע מתקיימים במהלך השנה גם סמינרים משותפים עם קבוצות אחרות של הארגון המקצועי אקבן, בתחומי הלחימה, התנועה בשטח ואימונים בטבע.

באר שבע מתאפיינת גם באופיה הצעיר, היות ויש בה היצע רב של מוסדות להשכלה גבוהה: אוניברסיטת בן גוריון בנגב, מכללת סמי שמעון, המכללה הטכנולוגית באר שבע, בית הספר לתיאטרון, שלוחה של האוניברסיטה הפתוחה ומכללות נוספות מאפשרות לסטודנטים רבים המגיעים דרומה מכל רחבי הארץ, להנות מהנוחות של העיר המרכזית באיזור הדרום. באר שבע נחשבת כעיר המצטיינת בתחום חיי החברה הסטודנטיאליים, האווירה, ובנוחות המחייה. רבים מחברי קבוצת אקבן באר שבע הם סטודנטים, בעיקר מאוניברסיטת בן גוריון, הנמצאת בסמוך למקום האימונים. מתנ”ס טאובל ממוקם באיזור מרכזי, ליד בית החולים סורוקה, מעונות הסטודנטים על שם זלוטובסקי בשכונה ג’ וליד תחנת הרכבת באר שבע- צפון, הצמודה למרכז הספורט של האוניברסיטה.

הכנה לצה”ל וליחידות מובחרות באקבן באר שבע

קבוצת אקבן באר שבע נמצאת בהפסקת אימונים זמנית

הכנה לצה”ל היא אחת המטרות העיקריות של מדריך קבוצת באר שבע. דודי מאמין בהכנה יסודית לשירות ביחידות קרביות מובחרות, יחידות החי”ר ויחידות השדה השונות. באימוני הכושר היחודיים של קבוצת באר שבע בארגון אקבן, מתכוננים בני הנוער לא רק לשיפור הכושר לקראת הגיבושים, אלא גם לדרישות הגופניות המפרכות במהלך השירות עצמו, באופן שמסייע להפחתת פציעות מאמץ. התכנית מתאימה לבני נוער מכיתות י’ עד י”ב, בעלי מוטיבציה לשירות צבאי משמעותי.

מפה של חוג אומנות לחימה, באר שבע

beersheva-map.jpeg

 

 

country-name:Israel

locality:Beer sheva
street-address:Matnas Taubel